Sappi

Sappi jest wiodącym globalnym dostawcą zrównoważonych rozwiązań i produktów z włókna drzewnego. Posiada siedzibę w Brukseli (Belgia), jest wiodącym europejskim producentem i dostawcą powlekanych cienkich papierów, produktów specjalistycznych oraz papierów opakowaniowych. Obecnie produkcja prowadzona jest w dziewięciu krajach na trzech kontynentach, a odbiorcy znajdują się w ponad 100 krajach.
Sappi jako lider wśród producentów wysokogatunkowych papierów graficznych z ogromnym zaangażowaniem dba o utrzymanie wysokiej jakości produktów i usług , sięga po innowacyjne rozwiązania , wykorzystując zalety unikalnych cech swoich produktów w świecie mediów graficznych.
Historia Sappi zaczęła się od produkcji papieru ze słomy w pierwszej papierni na wschód od Johannesburga w Republice Południowej Afryki w 1936 r. Dziś Sappi jest globalną, zdywersyfikowaną firmą z włókien drzewnych, skoncentrowaną na dostarczaniu rozpuszczalnych papierów celulozowych, opakowaniowych i specjalnych, papierów graficznych, a także biomateriałów i biochemikaliów klientom w ponad 150 krajach.