Druk sublimacyjny

Czym jest druk sublimacyjny? Sublimacja to technika druku wykorzystująca zjawisko sublimacji. Wydruk wykonywany jest specjalnymi tuszami, nanoszonymi na papier do sublimacji (transferowy). Następnie prasa do sublimacji o wysokiej temperaturze wykorzystywana jest do przenoszenia nadruku na odzież.

Sico Print Solutions oferuje sprawdzone rozwiązania, stosowane w drukarniach i odzieżowych firmach produkcyjnych. Z nami druk sublimacyjny na tkaninach (bawełnie, poliestrze) czy na gadżetach jest wydajny i efektowny!

Zastosowanie nadruku sublimacyjnego w branży tekstylnej i reklamowej.

Sublimacja umożliwia druk poprzez wniknięcie barwników w głąb włókien tkaniny, dzięki czemu efekt jest trwały i odporny na blaknięcie, a kolory i detale zostają doskonale odwzorowane. Z tego powodu technologia ta jest powszechnie stosowana w branży tekstylnej, a także w zakładach produkujących odzież reklamową czy sportową, na przykład koszulki. Tkaniną, która najlepiej przyjmuje barwniki sublimacyjne, jest poliester. Dzięki reakcji chemicznej, jaka zachodzi między syntetycznymi włóknami a medium, nadruk cechuje się wyjątkową trwałością i odpornością na ścieranie. Druk sublimacyjny na poliestrze doskonale sprawdza się do produkcji tkanin dekoracyjnych, takich jak obrusy i pościel, a także koszulek sportowych czy flag. Nadruk z pomocą technologii sublimacji wykonuje się także na bawełnie. To niezwykle popularna usługa w branży reklamowej. W naszej ofercie znajdują się wszystkie niezbędne urządzenia i akcesoria potrzebne do produkcji materiałów promocyjnych i  innych gadżetów marketingowych z dowolnymi grafikami.

Sico Print Solutions – zaufany dystrybutor drukarek sublimacyjnych Mimaki.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem urządzeń: Mimaki, Monti Antonio, MS, atramentów: Mimaki, SunChemical, tekstyliów Hanza, Soletex i papierów Sappi przeznaczonych do wydruku techniką sublimacji, które mogą być stosowane między innymi do przygotowywania beach flag i koszulek reklamowych. Nasi doradcy chętnie pomogą w wyborze odpowiednich maszyn oraz przedstawią warunki sprzedaży.