JEDNOŚĆ, ODPOWIEDZIALNOŚĆ I DZIAŁANIE

JEDNOŚĆ, ODPOWIEDZIALNOŚĆ I DZIAŁANIE
02-04-2020

List otwarty do Klientów i Partnerów Biznesowych SICO Polska.

JEDNOŚĆ, ODPOWIEDZIALNOŚĆ I DZIAŁANIE

Szanowni Państwo,

rok 2020 jest dla SICO Polska rokiem szczególnym. To już 20 lat jesteśmy na rynku z naszymi Klientami. Dorastaliśmy z Wami, rozwijamy się z Wami, reagujemy na to czego rynek oczekuje, urośliśmy na miarę partnera, który nie tylko sprzedaje produkty, ale chce być bliżej swoich Klientów (6 oddziałów w Polsce), dzieli się swoją wiedzą (liczne szkolenia i warsztaty), a także wspiera w codziennej pracy dzięki silnemu zespołowi Przedstawicieli Handlowych i Inżynierów Serwisu.

To miał być rok świętowania, nowego otwarcia, celebrowania wspólnej pracy, podziękowań za to, co dostaliśmy od Klientów oraz czas snucia planów rozwoju na przyszłość.

Życie napisało dla nas inny scenariusz. Pojawienie się pandemii zmieniło nie tylko nasze plany, ale również plany naszych Klientów i bieżącą działalność.

Czas w którym mieliśmy świętować, zamieniamy na czas  kreatywnego myślenia i działania. Chyba po raz pierwszy tak stanowczo daliśmy pierwszeństwo ochronie zdrowia i życia poza konwencjonalnym przestrzeganiem przepisów BHP. Tylko zdrowi jesteśmy w stanie realizować nasze pomysły.

Nasza codzienna praca wymaga przedefiniowania, ale nie zatrzymania. Po raz kolejny okazuje się, że to co czyni naszą firmę wyjątkową na rynku, to pracownicy, którzy są jednym zespołem w sytuacjach wyższej konieczności. Wszyscy nasi pracownicy dali tego dowód w indywidualnych rozmowach.

Ten zespół udowodnił to, gdy pożar w styczniu 2019 roku spalił nasze biura, wykazując się wysokim stopniem zaangażowania, poczuciem wspólnego dobra i przełożeniem osobistych priorytetów na rzecz wspólnej pracy w SICO Polska.

Pracownicy Sico Polska to zespół ludzi, przyjaciół, którzy lubią ze sobą pracować, działać i spędzać wolny czas.

Dziś nasz zespół podejmuje kolejne wyzwanie i mobilizuje swoje siły do wsparcia tych, którzy definiują sens naszej pracy – naszych Klientów.

Zapewniamy, że SICO Polska jest cały czas do Państwa dyspozycji, wspiera, pomaga i działa, tylko inaczej: uwzględniając wszelkie zasady bezpieczeństwa i dostosowując formy kontaktu do obecnych warunków, wykorzystując dostępne technologie!

Magazyn centralny pracuje w godzinach 8.00 – 17.00 realizując na bieżąco wysyłkę towarów, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i wsparciu odpowiedzialnych Partnerów Transportowych i Logistycznych, którzy zapewniają o wdrożeniu i przestrzeganiu procedur bezpieczeństwa. Wszystkie Oddziały funkcjonują w godzinach 8.00 -16.00, a nasi pracownicy są gotowi realizować zamówienia w sposób stabilny tak, aby nie zakłócać Państwa procesów produkcyjnych.

Dołożymy wszelkich starań, aby szczególnie w tym trudnym dla wszystkich okresie być dla Państwa odpowiedzialnym i bezpiecznym partnerem, jak czyniliśmy to przez minionych 20 lat.

Nadal podtrzymujemy chęć bycia bliżej naszych Klientów. Jeżeli jest to też dla Was moment na zrobienie rzeczy dla których nie mieliście do tej pory czasu; na poszerzenie wiedzy technicznej, na zadawanie pytań, które Was nurtują, na zgłaszanie zapotrzebowania dot. uzupełniania braków w wiedzy, na poznawanie nowych technologii i innowacji, na szukanie nowych rozwiązań, to zapewniamy – jesteśmy cały czas do Waszej dyspozycji.

Będziemy, jak zawsze, dzielić się z Wami nie tylko naszą wiedzą praktyczną, techniczną, ale też wiedzą, którą my otrzymujemy na bieżąco, na szkoleniach – jak zarządzać problemami w czasie kryzysu.

Z ogromnym podziwem obserwujemy działania naszych Klientów, którzy reorganizują swoje drukarnie na rzecz uruchamiania produkcji masek, przyłbic, fartuchów, jak dostarczają do szpitali jednorazowe produkty i wspierają służbę medyczną akcjami „pro bono” i kampaniami społecznościowymi, aby wyrazić obywatelską wdzięczność tym co na pierwszej linii. Jesteśmy dumni z naszych Partnerów biznesowych i  chcemy ich wspierać w każdej formie aktywności!

Najważniejsze w tym czasie to: MYŚLEĆ POZYTYWNIE I NIESTANDARDOWO.

Jesteśmy pewni, że  uda się nam wszystkim przetrwać, że wszystko wróci do normy i że przyjdzie moment, w którym będziemy mogli  świętować z Wami i dziękować za 20 lat wspólnej pracy.

Życzymy Państwu i sobie, abyśmy przeszli przez ten wyjątkowy czas jak najmniejszym kosztem.

 

Z poważaniem,

Prezes Zarządu

Zenobiusz Zduniak