Tusze do druku DTF

Hanza DTF 60 tusze do druku DTF ink

Nowoczesne sposoby nanoszenia na różne materiały grafik wymaga użycia równie innowacyjnych produktów

Tusze do druku DTF są właśnie jednym z takich produktów. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że bez większych problemów można je transferować na wiele tkanin – co daje spore możliwości użytkowania ich w różnego typu zakładach produkcyjnych i drukarniach. Warto stawiać na tusze pigmentowe renomowanych marek, ponieważ ich wysoka jakość pozwala nie tylko na atrakcyjne wizualnie projekty, ale i nie stanowi niebezpieczeństwa dla samych urządzeń, które je wykorzystują – ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku białych atramentów.

Jak działają atramenty do druku DTF?

Powstające na bazie wody atramenty są wykorzystywane w specjalnych urządzeniach. Tusze te są naniesione na folię i znajdują się jedynie na jej matowej stronie. Tak wydrukowany produkt jest przez kilkanaście sekund niezwykle delikatny przez swoją wilgoć. Należy go więc zasypać przeznaczonym do tego celu proszkiem. Takie połączenie w późniejszym procesie wygrzania w wysokiej temperaturze stworzy cienką mocną i odporną mechanicznie powłokę. Tak przygotowany produkt jest już gotowy do transferowania na różnego typu tkaniny, a również ubrania. Warto jednak wiedzieć, że tusz biały, który również występuje w palecie pigmentów DTF, jest znacznie trudniejszy w ,,obróbce’’. Wszystko za sprawą jego składu, ten zawiera w sobie na przykład tlenek tytanu, który po kilkunastu dniach może się rozwarstwiać na wodę oraz rozpuszczalnik. Biały pigment DTF powinien być więc systematycznie mieszany, aby nie dopuścić do tego procesu.

Hanza DTF ink to:

doskonałe nasycenie kolorów

intensywne barwy

wysoka jakość tonalna

druk jest trwały i elastyczny

Tusz biały

Tusz CMYK

Dlaczego technologia DTF jest tak ceniona?

Wiele zakładów produkcyjnych, które zajmują się branżami na przykład reklamowymi czy tekstylnymi decyduje się na rozwiązania z dziedziny DTF, ponieważ dają one wspaniałe efekty wizualne. Druki z pomocą właśnie tego typu pigmentów (również tych białych) gwarantują znakomitą kolorystykę dowolnej grafiki. Wydrukowane obrazy i napisy mają bowiem ostre, nasycone barwy, które reprezentują także doskonałą odporność i wytrzymałość. Można więc uznać, że żadna inna technologia druku nie dorównuje tej przeprowadzanej z pomocą atramentów pigmentowych DTF.

Michał Czumaj

Product Manager ds. Sprzedaży Maszyn

Pliki do pobrania

Zobacz również:

Kontakt

Michał Czumaj

Product Manager ds. Sprzedaży Maszyn


Mob. (+48)694 348 554
(+48 22) 660 48 50
e-mail: [email protected]