Druk solwentowy

Na czym polega druk solwentowy? Druk solwentowy to rodzaj druku w którym wykorzystuje się atramenty na bazie rozpuszczalników, a nie jak w klasycznych drukarkach domowych, wody. Drukarka solwentowa natryskuje atrament na materiał, a następnie zostawia go do wyschnięcia.

SICO Print Solutons to nowoczesne przedsiębiorstwo działające na polskim rynku poligraficznym od 2000 roku. Oferujemy między innymi wysokiej jakości urządzenia i akcesoria wykorzystywane w produkcji reklam i poligrafii. W tej kategorii przedstawiamy maszyny solwentowe i wyposażenie do nich. Druk solwentowy to jedna z najpopularniejszych technologii druku cyfrowego. Druk solwentowy ma zastosowanie na wielu podłożach, dlatego cieszy się dużą popularnością w branży poligraficznej druku cyfrowego. Wysoka wytrzymałość wydruku sprawia, że jest on powszechnie stosowany w reklamach zewnętrznych, takich jak
banery, tablice reklamowe, plakaty czy naklejki np. na samochody. Drukarki te znalazły także zastosowanie w zadruku podłoży wykorzystywanych do produkcji rozmaitych materiałów promocyjnych, oznakowań,  gadżetów i produktów użytku codziennego, między innymi winylu, tekstyliów czy folii.

Zalety druku solwentowego.
Popularność tej technologii wynika przede wszystkim z doskonałej trwałości gotowych projektów. Druk solwentowy ma liczne zalety, wśród nich wymienić należy:
– osiągnięcie wyrazistych kolorów w szerokiej gamie odcieni oraz wyrazistych detali,
– wysoka odporność na działanie niekorzystnych czynników, takich jak promieniowanie słoneczne, śnieg, deszcz,
– wysoka wytrzymałość mechaniczna otrzymanego wydruku,
– wieloletnia trwałość kolorów bez blaknięcia.
Oczywiście jak w przypadku każdej innej technologii, tak i druk solwentowy ma pewne wady i zalety. Zastosowane w trakcie procesu substancje chemiczne mogą być niebezpieczne dla ludzi i środowiska, co można uznać za jedną z wad. Chcąc zapewnić kontrahentom jak najlepszą jakość świadczonych usług, Sico Print Solutions oferuje jedynie sprawdzone i renomowane akcesoria i preparaty. Do innych wad zaliczyć można stosunkowo długi czas schnięcia wydruków, jednakże trwałość gotowego produktu rekompensuje tę niedogodność.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą urządzeń i akcesoriów. Nasi specjaliści chętnie opowiedzą więcej o zaletach tej technologii oraz pomogą w wyborze odpowiednich drukarek dla Państwa firmy.