Mimaki UJF 3042 MkII EX

UJF – 3042 MkII EX to profesjonalne urządzenie, które zapewnia stałą jakość na każdym poziomie produkcji.

Możesz tworzyć przedmioty specjalne, nagrody, spersonalizowane produkty, części składowe i nie tylko. Drukarka posiada właściwości pozwalające użytkownikom (dostawcom usług druku komercyjnego, reklamowego, drukarniom materiałów reklamowych i produktów personalizowanych, producentom, technologom, wykładowcom i wytwórcom) na tworzenie produktów specjalnych, nagród, produktów personalizowanych, personalizowanej produkcji just-in-time, elementów składowych i wiele innych.

Korzyści UJF 3042 MkII EX

Wzrost produktywności o 20%

druk bezpośredni na podłożach o grubości do 153 mm

pełna ochrona pokrywy zapobiega wpływowi kurzu na jakość druku

wybór sztywnych lub elastycznych atramentów

max. 9 kolorów, w tym biały, przezroczysty i podkładowy

nieprzerwane drukowanie

niskie koszty eksploatacji

wysoki zwrot

wysoka jakość i dokładność wydruku

umożliwia zadruk na mediach, które zastosowane w technologii lateksowej lub solwentowej mogłyby ulec uszkodzeniu ze względu na użycie wysokiej temperatury

Mimaki UJF3042 MKII EX okiem naszego eksperta:

Drukarka łączy w sobie większą dokładność rozmieszczenia punktów przy zwiększeniu prędkości do 20% w porównaniu ze swoją poprzedniczką. Całkowicie zamknięty obszar druku zmniejsza dostawanie się zabrudzeń, eliminuje konieczność ponownych wydruków i zapewnia ciągłość produkcji. Obecny model może być również umieszczony w bardziej wymagającym środowisku jak np. hala produkcyjna. Użytkownicy drukarek UJF EX mogą rozszerzyć swój park maszynowy o drukarkę UJF-3042 MKII EX bez konieczność przerabiania uchwytów, chroniąc ich przed inwestowaniem w niestandardowe mocowania ze względu na wspólny układ otworów.

Michał Czumaj

Product Manager ds. Sprzedaży Maszyn

Zastosowane technologie

Nozzle Check Unit

NCU to oryginalny system czyszczenia dysz. Zatkane dysze są automatycznie wykrywane i czyszczone. Jeśli problemu zatkania nie udaje się rozwiązać czyszczeniem, zostaje automatycznie uruchomiona funkcja zamiany dysz (NRS) i urządzenie wznawia drukowanie. Funkcje te znacznie zmniejszają straty w wydruku spowodowane zatkanymi dyszami podczas ciągłego drukowania.

Nozzle Recovery System

NRS zastępuje uszkodzone dysze, nieuszkodzonymi dyszami, aż do momentu przybycia technika. Ta funkcja umożliwia nieprzerwany druk i utrzymanie wydajności.

Mimaki Advanced Pass System

Ogranicza prążkowanie poprzez rozpraszanie kropel atramentu między przejściami.

Mimaki Fine Diffusion 1

technika przetwarzania obrazu zmniejsza przeskoki tonów i nierównomierne drukowanie w kolorze. Mimaki Fine Diffusion 1 (MFD1) został niedawno dodany do dołączonego oprogramowania RasterLink6 RIP. MFD1 redukuje szum generowany w danych obrazu podczas przetwarzania obrazu i umożliwia uzyskanie lepszych wyników drukowania bez przeskoków tonów i nierównych kolorów.

Waveform Control

technologia kontroli kształtu fali zapewnia wysoką jakość wydruku, poprzez rozpylanie kropel atramentu w prostych liniach z prawie idealnymi okrągłymi kropkami, zapewniając wyraźne i ostre litery, linie i krawędzie.

Poznaj markę Mimaki

Firma Mimaki Engineering została założona w Japonii w 1975 roku. Przez lata pracowała na pozycję globalnego lidera. Jest wiodącym producentem szerokoformatowych drukarek do druku atramentowego i ploterów tnących przeznaczonych na rynek oznakowań i poligrafii, rynek tekstylny, odzieżowy i rynki przemysłowe. Jest znana z nagradzanej wydajności swoich produktów, niezrównanej jakości konstrukcji i innowacyjnej technologii. Od pierwszego na świecie płaskiego plotera pisakowego formatu A2 po najbardziej ekonomiczną, wielkoformatową drukarkę UV LED, jaką kiedykolwiek widział świat, Mimaki intensywnie inwestuje w badania i rozwój oraz wkłada ogromny wysiłek w tworzenie innowacyjnych technologii i pionierskich nowych produktów. Firma Mimaki zaangażowana jest w rozwój technologii, która ustanawia nowe standardy w branży, tworząc maszyny i produkty zamieniające to, co wyobrażają sobie klienci, w zapierającą dech w piersiach rzeczywistość. Nasza współpraca z japońskim producentem trwa od 2011 roku. Pierwszą sprzedaną drukarką przez Sico był model Mimaki JV33-160s do firmy Mitko w kwietniu 2011 r. Jesteśmy dumnym autoryzowanym dystrybutorem sprzedaży i serwisu drukarek, ploterów tnących, atramentów i części zamiennych Mimaki.

Specyfikacja

Parametr

UJF-3042MkII EX

Głowica

Głowica piezo On-demand (4 głowice ułożone naprzemiennie)

Rozdzielczość druku

max. 1200 x 1200dpi

Atrament

LH - 100/LUS-120/LUS-150

Preimer: PR-200

Opakowanie: 250 ml butelka, 1 litr butelka

Funkcja cyrkulacji atramentu

Cyrkulacja atramentu w głowicy i w kanale atramentu

Maksymalny obszar druku

300 x 420 mm (rozm. A3)

Maksymalna grubość mediów

153 mm

Waga mediów

5 kg lub mniej

Metoda przytrzymywania mediów

stół z podciśnieniem

Dokładność poziomu płaskiego stołu

0,5 mm

Podsys

Tak

Umiejscowienie podłoża

Strana prawa

Ruch

Wykonywany przez stół

Osłona

pełna osłona na całym stole

Dokładność absolutna

±0,3 mm lub ± 0,3% w zależności, która wartość jest większa

Dokładnośc powtarzalna

±0,2 mm lub ± 0,1% w zależności, która wartość jest większa

Wymiary zewnętrzne (szer. x gł. x wys.)

1355 mm x 1150 mm x 856mm

Zakres pracy stołu

153 mm

Interfejs

USB2.0/ Internet

Certyfikaty

VCCI klasa A/FCC klasa A/ UL60950-1 / Oznakowanie CE /Dyrektywa EMC, , Dyrektywa o niskim napięciu, Dyrektywa maszynowa)/Raport CB/Dyrektywa RoHS/Dyrektywa REACH/Energy Star/IEC60825-1

Hałas

Tryb bezczynności: do 55 dB(FAST -A pomiar w odległości 1m od źródła), praca ciągła: do 65 dB, praca przerywana: do 70 dB.

Wymiary do transportu (szer. x gł. x wys.)

1500 mm × 1290 mm × 856 mm

Waga

135 kg

Zasilanie

Jedna faza AC 100~240V, 50/60 Hz

Pobór mocy

do 800 W

Wymagane warunki otoczenia

Temp.: 20 – 30°C ± 10

Wilgotność względna: 35 – 65%Rh (bez kondensacji)

Zapylenie typowe dla środowiska biurowego

Pliki do pobrania

Pomagamy w uzyskaniu finansowania w banku Milenium Leasing

rata leasingu od
577,95 pln/mc*

Podobne produkty

Kontakt

Michał Czumaj

Product Manager ds. Sprzedaży Maszyn


Mob. (+48)694 348 554
(+48 22) 660 48 50
e-mail: [email protected]