Mimaki JFX600-2513

Przemysłowa wielkoformatowa płaska drukarka UV-LED

Poznaj jakość i wszechstronność w doborze podłoży do drukowania. Aż pięć różnego typu atramentów i wiele zestawów atramentów do wyboru, lista zastosowań wydaje się nie mieć końca.
Wykorzystując niezawodną technologię LED-UV siódmej generacji firmy Mimaki, JFX600-2513 zapewnia szybką realizację Twoich zleceń

WYDAJNOŚĆ
Wraz z wprowadzeniem nowego modelu JFX600-2513 firma Mimaki umacnia swoje miejsce na rynku jako lider rynku płaskich drukarek UV. Wykorzystując 16 przemysłowych głowic drukujących, prędkość drukowania można osiągnąć do 200 m2/h, czyli o ponad 300% szybciej niż poprzednik.
Obsługiwane przez moduł sprawdzania dysz (NCU) i system odzyskiwania dysz firmy Mimaki (NRS), przestoje są zredukowane do absolutnego minimum, a produktywność gwarantowana.

JAKOSĆ
Opierając się na sprawdzonej jakości poprzednich serii i 15 sto letniemu doświadzeniu firmy, wysoka jakość i stabilność są oferowane w standardzie. Wsparcie jasnych atramentów w połączeniu z rozdzielczością 1200 dpi umożliwia wydruk najdrobniejszych szczegółów i najłagodniejszych  gradientów. Obsługiwane przez MAPS4 (system zapobiegający powstawaniu pasków firmy Mimaki), gwarantujemy najwyższą jakość w połączeniu z żywymi i intensywnymi kolorami.

GOTOWY NA IoT
Wysoka i stabilna wydajność sprawia, że JFX600-2513 idealnie nadaje się do integracji w zautomatyzowanych przepływach pracy umożliwiających drukowanie bez nadzoru. Wspierając polecenia MDL, które spełniają wymagania Przemysłu 4.0, działanie może być w pełni zautomatyzowane i zintegrowane z linią produkcyjną z urządzeniami peryferyjnymi innych producentów.

ATRAMENTY LED-UV
Niezależnie od tego, czy chcesz wdrożyć JFX600-2513 w celu uzyskania najwyższej, maksymalnej prędkości, jakości czy potrzebujesz wszechstronnego urządzenia— firma Mimaki ma atrament do wyboru. Dodaj jasne kolory poprawiające gradienty, biały atrament zapewniający elastyczność i przezroczysty atrament zwiększający wartość wydruku. Wszystkie tusze posiadają certyfikat GREENGUARD Gold i spełniają normy dotyczące substancji chemicznych i wymogi bezpieczeństwa środowiskowego.

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE
JFX600-2513 posiada powierzchnię zadruku 2,5 × 1,3 metra, grubości 60 mm i wadze do 50 kg na metr kwadratowy, różnorodność materiałów do druku wydaje się nieograniczona.
Szeroka gama rodzajów atramentów pozwala na druk na różnorodnych materiałach m.in akryl, aluminium, płyta piankowa, poliwęglan, drewno i kamień. Wielowarstwowy druk 2,5D umożliwiaj tworzenie efektów reliefowych o grubości 0,5 mm jednym przelotem głowicy, a dodatkowo zwiększa wszechstronność zastosowań drukarki.

Korzyści Mimaki JFX600-2513

wysoka wydajność przy niskim całkowitym koszcie produkcji

druk 2.5D - drukuj do 17 warstw w 4 łatwych krokach (bez udziału doświadczonego grafika) w pakiecie kolekcja „ARTISTA Texture Library”- do łatwego tworzenia tekstur na powierzchni druku

NCU i NRS zapewniają nieprzerwany druk

MAPS - wysokiej jakości druk nawet przy dużej prędkości

wybór rożnych rodzajów atramentu - certyfikat Greenguard Gold

zaawansowana funkcja bezpieczeństwa -zapobiega uszkodzeniom głowicy

stabilność druku dzięki NCU, NRS, MCT, MAPS, technologii zmiennej kropli (technologiom Mimaki)

1 rok pełnej gwarancji obejmującej głowice drukujące

RIP Mimaki Rasterlink7

możliwość druku na szerokich mediach

wysoka jakość i dokładność wydruku

połączenie białego i kolorowego atramentu zwiększa jakość zastosowań wykorzystujących przezroczyste i półprzezroczyste folie

druk dwuwarstwowy aby uzyskać bardziej zróżnicowany zakres zastosowań

Mimaki JFX600-2513 okiem naszego eksperta:

Jesteśmy przekonani, że to urządzenie pomoże każdej firmie rozwinąć działalność i zwiększyć konkurencyjność. Mimaki JFX 600-2513 to idealna drukarka dla firm, które chcą poszerzyć swoją ofertę o druk na nietypowych materiałach.

Dominik Borkowski

Manager Działu Sprzedaży Maszyn / Manager of Devices Sales Department

Zastosowane technologie

Mimaki Advanced Pass System

Ogranicza prążkowanie poprzez rozpraszanie kropel atramentu między przejściami.

Mimaki Circulation Technology

Dzięki okresowemu krążeniu białego atramentu w linii od zbiornika do głowicy zapobiega się osadzaniu pigmentu. MCT zapewnia stabilną produkcję oraz zmniejszenie ilości atramentu i odpadów.

Mimaki Clear Control

Minimalizuje czas utwardzania atramentem aby zmniejszyć możliwość zapylenia zadrukowanej powierzchni.

Nozzle Check Unit

NCU to oryginalny system czyszczenia dysz. Zatkane dysze są automatycznie wykrywane i czyszczone. Jeśli problemu zatkania nie udaje się rozwiązać czyszczeniem, zostaje automatycznie uruchomiona funkcja zamiany dysz (NRS) i urządzenie wznawia drukowanie. Funkcje te znacznie zmniejszają straty w wydruku spowodowane zatkanymi dyszami podczas ciągłego drukowania.

Nozzle Recovery System

NRS zastępuje uszkodzone dysze, nieuszkodzonymi dyszami, aż do momentu przybycia technika. Ta funkcja umożliwia nieprzerwany druk i utrzymanie wydajności.

Mimaki Fine Diffusion 1

technika przetwarzania obrazu zmniejsza przeskoki tonów i nierównomierne drukowanie w kolorze. Mimaki Fine Diffusion 1 (MFD1) został niedawno dodany do dołączonego oprogramowania RasterLink6 RIP. MFD1 redukuje szum generowany w danych obrazu podczas przetwarzania obrazu i umożliwia uzyskanie lepszych wyników drukowania bez przeskoków tonów i nierównych kolorów.

Mimaki Bulk Ink System

dzięki okresowemu krążeniu białego atramentu w linii od zbiornika do głowicy zapobiega się osadzaniu pigmentu. MCT zapewnia stabilną produkcję oraz zmniejszenie ilości atramentu i odpadów.

Poznaj markę Mimaki

Firma Mimaki Engineering została założona w Japonii w 1975 roku. Przez lata pracowała na pozycję globalnego lidera. Jest wiodącym producentem szerokoformatowych drukarek do druku atramentowego i ploterów tnących przeznaczonych na rynek oznakowań i poligrafii, rynek tekstylny, odzieżowy i rynki przemysłowe. Jest znana z nagradzanej wydajności swoich produktów, niezrównanej jakości konstrukcji i innowacyjnej technologii. Od pierwszego na świecie płaskiego plotera pisakowego formatu A2 po najbardziej ekonomiczną, wielkoformatową drukarkę UV LED, jaką kiedykolwiek widział świat, Mimaki intensywnie inwestuje w badania i rozwój oraz wkłada ogromny wysiłek w tworzenie innowacyjnych technologii i pionierskich nowych produktów. Firma Mimaki zaangażowana jest w rozwój technologii, która ustanawia nowe standardy w branży, tworząc maszyny i produkty zamieniające to, co wyobrażają sobie klienci, w zapierającą dech w piersiach rzeczywistość. Nasza współpraca z japońskim producentem trwa od 2011 roku. Pierwszą sprzedaną drukarką przez Sico był model Mimaki JV33-160s do firmy Mitko w kwietniu 2011 r. Jesteśmy dumnym autoryzowanym dystrybutorem sprzedaży i serwisu drukarek, ploterów tnących, atramentów i części zamiennych Mimaki.

Specyfikacja

Parametr

JFX600-2513

Głowica

piezo On-demand 16 głowic umieszczonych naprzemiennie w 4 liniach po 4 głowice

Rozdzielczość druku

 600 dpi, 1200 dpi

Atrament

Rodzaj

Atrament utrwalany UV; sztywny: LH-100 (C,M,Y,K,W,CL); rozciągliwy: LUS-120 (C,M,Y,K,W,CL); LUS-150 (C,M,Y,K,W)

Pojemność

1l butelka

Cyrkulacja atramentu*

Technologia cyrkulacji białego atramentu (MCT- Mimaki Circulation Technology)

Media

Rozmiar (szer. x gł.)

2500 x 1300 mm

Maks. wysokość

60 mm lub mniej

Waga

poniżej 50 kg/m²

Stół do podawania mediów

zasysanie przez podciśnienie

Strefa zasysania

2 części (kierunek osi X)

Moduł UV

wyposażony w diody UV LED

Czas użytkowania

ponad 5 000 h

Interfejs

10GBASE-T

Standardy bezpieczeństwa

VCCI class A, oznakowanie CE, Raport CB, UL 60950-1, dyrektywa RoHS, FCC Class A

Zasilanie

AC200 - 240 V, 50Hz/60Hz, max. 24A lub mniej x 3

Środowisko robocze

Pobór mocy

4 800W lub mniej

Temperatura

20-30°C

Wilgotność

35-65 % Rh

Optymalna temperatura

20-25°C

Skoki temperatury

poniżej ±10°C/h

Poziom zapylenia

jak w środowisku biurowym

Wymiary (szer. x gł. x wys.)

5300 x 2850 x 1700mm

Waga

1100 kg

Pliki do pobrania

Pomagamy w uzyskaniu finansowania w banku Milenium Leasing

rata leasingu od
zapytaj o ofertę pln/mc*

Podobne produkty

Kontakt

Dominik Borkowski

Manager Działu Sprzedaży Maszyn


mob. (+48) 696 018 740
tel. (+48 22) 660 48 50 wew. 2283
e-mail: [email protected]