CF22-1225 ploter tnący Mimaki

Mimaki CF22-1225

To gotowe rozwiązanie – w połączeniu z drukarką płaską JFX200-2513 i oprogramowaniem ArtiosCAD – zapewnia szybszą, łatwiejszą i bardziej zyskowną produkcję oznakowań i materiałów reklamowych w krótkich seriach.

Firma Sico Polska wprowadziła do sprzedaży płaskiego plotera tnącego Mimaki CF22-1225. To nowe rozwiązanie tnące obsługuje materiały w formacie do 1220 × 2440 mm i stanowi doskonałe uzupełnienie urządzenia Mimaki JFX200-2513 do produkcji na żądanie sezonowych materiałów reklamowych do sklepów oraz elementów wystawowych. Po dodaniu oprogramowania ArtiosCAD Designer Solution obie maszyny tworzą kompletne rozwiązanie drukująco-tnące umożliwiające tworzenie niestandardowych opakowań i prototypów. Te trzy elementy składowe pozwalają specjalistom zajmującym się tworzeniem oznakowań i grafik reklamowych na wykonywanie bardziej zyskownych krótkoseryjnych zadań drukowania i cięcia. Nowa maszyna CF22-1225 będzie prezentowana na stoisku firmy Bompan na targach Viscom Italia, które odbędą się w dniach 12–14 października w Mediolanie. Firma Bompan będzie wystawiać się w pawilonie 8, stoisko E23/E27/G20.

Korzyści

Funkcja ID Cut w oprogramowaniu RasterLink6 plus

Szybka realizacja projektów specjalnych

Kompletny system od Mimaki

Okiem naszego eksperta:

W połączeniu z płaską drukarką atramentową UV JFX200-2513 i oprogramowaniem ArtiosCAD ta oferta jest doskonałym, kompletnym rozwiązaniem do cięcia i bigowania kartonu powlekanego oraz cięcia postępowo-zwrotnego materiałów piankowych używanych do pakowania.

Ponadto atramenty UV LED firmy Mimaki nadają się do pełnokolorowego druku o doskonałej jakości kolorów na różnych materiałach, w tym nośnikach niepowlekanych. Niezależnie od rodzaju wykonywanych zadań – zaawansowanych krótkoseryjnych oznakowań i grafik reklamowych, makiet lub próbek opakowań, zleceń specjalnych dla mebli w krótkich seriach czy tworzenia i wykonywania projektów na żądanie – to rozwiązanie spełni każde oczekiwania. Pozwala ono firmom świadczyć usługi o najwyższej jakości, wysokiej wartości i z dużą marżą. Jednocześnie może ograniczyć liczbę nieprzyjmowanych zleceń lub konieczność zlecania prac firmom zewnętrznym.

Funkcja ID Cut w oprogramowaniu RasterLink6 plus

Najnowsza wersja powszechnie stosowanego oprogramowania Mimaki RasterLink RIP zawiera funkcję ID Cut, która ułatwia i przyspiesza drukowanie i cięcie. Oprócz znaków rejestracyjnych oprogramowanie RasterLink6 plus umożliwia dodawanie do wydruków także kodów kreskowych. Kod kreskowy odczytywany przez czujnik znaczników cięcia w maszynie CF22-1225 zawiera informacje na temat cięcia i obrotu umożliwiające zautomatyzowanie procesu cięcia. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w przypadku wykonywania zagnieżdżonych zadań drukowania/cięcia, ponieważ ploter tnący stale odczytuje dane zadań pojedynczych i zespolonych.

Oprogramowanie RasterLink6 plus zawiera również wtyczkę FineCut do programu Adobe Illustrator, co umożliwia wygodny podgląd wydruku w celu zminimalizowania liczby błędów przed operacją drukowania i cięcia. Oprócz tego szeroki wybór narzędzi tnących umożliwia cięcie materiałów przemysłowych, takich jak akryl, pianka czy guma, o grubości do 55 mm.

Szybka realizacja projektów specjalnych

Wdrożenie kompletnego rozwiązania drukująco-tnącego pozwoli firmom realizować zlecenia od projektowania po wykańczanie w wysoce zintegrowany sposób. Klienci zyskują pewność, że ich usługodawca może wykonać wysokiej jakości, krótkoseryjne i całkowicie zaprojektowane opakowania, oznakowania czy grafiki reklamowe.

Adam Pietrzycki

Product Manager

Zastosowane technologie

ID Cut

funkcja umożliwia precyzyjne wycinanie po obrysie, co zapewnia zakończenie produkcji na jednym urządzeniu

Poznaj markę Mimaki

Firma Mimaki Engineering została założona w Japonii w 1975 roku. Przez lata pracowała na pozycję globalnego lidera. Jest wiodącym producentem szerokoformatowych drukarek do druku atramentowego i ploterów tnących przeznaczonych na rynek oznakowań i poligrafii, rynek tekstylny, odzieżowy i rynki przemysłowe. Jest znana z nagradzanej wydajności swoich produktów, niezrównanej jakości konstrukcji i innowacyjnej technologii. Od pierwszego na świecie płaskiego plotera pisakowego formatu A2 po najbardziej ekonomiczną, wielkoformatową drukarkę UV LED, jaką kiedykolwiek widział świat, Mimaki intensywnie inwestuje w badania i rozwój oraz wkłada ogromny wysiłek w tworzenie innowacyjnych technologii i pionierskich nowych produktów. Firma Mimaki zaangażowana jest w rozwój technologii, która ustanawia nowe standardy w branży, tworząc maszyny i produkty zamieniające to, co wyobrażają sobie klienci, w zapierającą dech w piersiach rzeczywistość. Nasza współpraca z japońskim producentem trwa od 2011 roku. Pierwszą sprzedaną drukarką przez Sico był model Mimaki JV33-160s do firmy Mitko w kwietniu 2011 r. Jesteśmy dumnym autoryzowanym dystrybutorem sprzedaży i serwisu drukarek, ploterów tnących, atramentów i części zamiennych Mimaki.

Zobacz również:

Kontakt

Adam Pietrzycki

Product Manager

mob. (+48) 664 121 653
(+48 42) 620 06 20
e-mail: [email protected]