Nowoczesne rozwiązania oraz innowacje dotarły również do branż związanych ze znakowaniem tekstyliów. Chodzi oczywiście o bardzo popularną w ostatnim czasie technologię DTF. Direct to film, czyli nowoczesna forma znakowania wykorzystuje specjalne akcesoria do tego, aby nanosić różne grafiki i napisy na różne materiały. Urządzenie DTF oraz folia do druku DTF są właśnie najważniejszymi komponentami potrzebnymi do przeprowadzania tego typu procesów. My mamy w naszej ofercie wszystkie potrzebne produkty – zachęcamy do przejrzenia jej. Folia PET jest bowiem niezbędną do drukowania poszczególnych elementów w opisywanej technologii.

Jak to działa?

Ta nowoczesna technika znakowania opiera się na naniesieniu danego wzoru na przezroczystej folii PET z pomocą tuszy. Nadruk w odbiciu lustrzanym znajduje się na matowej stronie tego materiału. W późniejszych etapach obróbki zostaje on transferowany na dowolne tekstylia wraz ze sproszkowanym klejem, który utrwali grafikę.

Doskonałej jakości grafika na dowolnych tekstyliach

Ogromną zaletą druku z wykorzystaniem foli PET jest oczywiście uniwersalność tego procesu. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że w kwestii nanoszenia grafik nie czekają Cię ograniczenia związane z rodzajem materiału, na który chcesz je przenieść. Techniki DTF doskonale bowiem sprawdzają się zarówno w kontakcie z cienkimi T-shirtami, jak i grubszymi bluzami, torbami czy innymi tekstyliami. Cecha ta daje więc wiele możliwości, jeśli chodzi o personalizację firmową, ale i prywatną różnego typu odzieży, oraz dodatków czy akcesoriów. Grafika naniesiona na nie z pomocą folii DTF jest także niezwykle wytrzymała i odporna na różne czynniki – dla naszych Klientów ma to znaczenie.

Dla Twojej wygody

Oferowane przez nas materiały PET potrzebne do personalizacji i znakowania tekstyliów z pomocą nowoczesnych technik są dostępne w naszej ofercie.

Folie HANZA DTF PET FILM

dedykowana folia PET do druku DTF ze specjalną powłoką charakteryzuje się doskonałą absorpcją atramentu, co zapewnia wysoką precyzję drukowania.