STARTER HR i STARTER

1600, 1400 i 1080

Podstawowej klasy laminator dostępny w czterech szerokościach: 108 cm, 140 cm lub 160 cm

Laminator Starter znakomicie sprawdza się w typowych zleceniach realizowanych przez producentów oznakowań, laboratoria fotograficzne, drukarnie oraz każde inne przedsiębiorstwo z produkcją na niskim lub średnim poziomie. Starter jest niezwykle łatwy w użytkowaniu i może być obsługiwany przez każdego pracownika firmy. Gwarantuje on doskonałe efekty wykończenia, podnosząc przy tym wartość produkcji, poszerzając ofertę i zwiększając dochody ze sprzedaży. Laminator ten jest doskonałym uzupełnieniem każdej instalacji, w tym najnowszych drukarek i ploterów tnących do szerokości 160 cm, zarówno pod względem jakości, jak i wydajności.

OPCJONALNY GÓRNY WAŁEK PODGRZEWANY DO 40°C

– laminacja jednostronna

– jednoczesna laminacja i nakładanie błony klejowej

– taśma aplikacyjna

-kolorowe tła

– nakładanie na płyty o grubości 50 mm

Laminator Starter firmy Kala udowadnia, że nowoczesna maszyna produkcyjna może zostać wykonana we Francji z użyciem europejskich komponentów i części, zgodnie z najnowszymi przepisami dotyczącymi BHP i elektryczności, a przy tym pozostać bardziej ekonomiczną niż urządzenia sprowadzane z Dalekiego Wschodu.

Firmie Kala udało się to osiągnąć dzięki:

• Zespołowi ds. sprzedaży i marketingu znającemu i wyprzedzającemu oczekiwania rynku oraz doświadczeniu wykwalifikowanych inżynierów zaznajomionych z technologiami stosowanymi w innych laminatorach z oferty firmy Kala.

• Bliskiej współpracy z naszymi technicznymi partnerami i wykonawcami, wybranymi ze względu na ich skuteczność, zaangażowanie oraz geograficzną bliskość w celu ograniczenia kosztów logistyki oraz śladu węglowego przy produkcji naszych laminatorów.

• Ciężkiej pracy przy poszukiwaniu i nadzorowaniu jakości komponentów, w szczególności rolek.

• Stałym przepływom w naszym łańcuchu dostaw oraz precyzyjnemu śledzeniu lokalizacji wszystkich części używanych w maszynie.

Dzięki temu firma Kala może zagwarantować klientom kupującym laminator Starter pełną satysfakcję z jakości wykończenia i łatwości obsługi. Przyjazny użytkownikowi Starter będzie idealny dla każdej drukarni, a łatwość jego użytkowania pozwoli na obsługiwanie go nawet przez niedoświadczonych operatorów. Koszt urządzenia szybko się zwróci, przy bardzo ograniczonych stratach materiałów do laminacji i wydruków.

Samoblokujące się wałki:

Starter posiada 3 identyczne samoblokujące się wałki do mediów o wewnętrznej średnicy roli 76 mm, które mogą być ustawione w laminatorze w dowolnej pozycji. Do nakładania mediów na wałek nie potrzeba żadnych narzędzi, a łatwa regulacja umożliwia sprawne i szybkie umieszczenie materiału na środku wałka.

Wałki są lekkie i łatwe w obsłudze, można na nich zamontować każdego rodzaju media nawinięte na kartonową rolkę o średnicy wewnętrznej 76 mm, o długości do 100 m (maksymalna średnica rolki folii używanej w maszynie to 21 cm).

Podnoszenie rolek:

Górna rolka podnoszona jest z użyciem jednego pokrętła, a z boku znajduje się podziałka informująca o wysokości, maksymalnie  5 cm. Wysokość rolek jest dostosowywana w trakcie produkcji, co gwarantuje doskonałe rezultaty laminowania przez cały czas.

 

Obsługa urządzenia:

Operator jest informowany o statusie pracy laminatora przez diodę LED na panelu sterowania:

zielona: praca do przodu

pomarańczowa: praca do tyłu

czerwona: został użyty przycisk zatrzymania awaryjnego lub urządzenie dopiero co zostało włączone (aktywowana funkcja bezpieczeństwa). Aby zacząć pracę, należy zresetować alarm zabezpieczeń.

• Przełącznik o 3 pozycjach

do przodu – stop – do tyłu

• Regulacja prędkości:

Prędkość można regulować w zakresie od 1 m/min do 3,60 m/min z użyciem przycisków na panelu sterowania

 

Regulacja docisku:

Docisk jest regulowany jednym pokrętłem w momencie, w którym górna rolka dotyka dolnej rolki lub płyty.

Dioda LED zmienia kolor w zależności od docisku uzyskanego za pomocą pokrętła.

Kolor diody LED zależy od żądanego zastosowania:

zielony = nakładanie

pomarańczowy = taśma aplikacyjna

czerwony = laminacja

 

Opcjonalna prowadnica do wydruków i uchwyt na rolę

Zestaw składa się ze zdejmowanej prowadnicy do podawania wydruków, umożliwiającej utrzymanie mediów na stole podającym na płasko w miejscu, w którym wchodzą one między wałki a belkę podającą media, zabezpieczając je w ten sposób przed zabrudzeniem pyłkami przed obróbką.

Górny wałek podgrzewany

Po uruchomieniu górny wałek podgrzewany jest do temperatury 40°C, dzięki czemu klej bardziej równomiernie nakładany jest na obraz, co ogranicza powstawanie efektów wybłyszczenia.

Możliwe jest zamówienie laminatorów Starter z zestawem już zamontowanym i gotowym do użycia.

Podgrzewany wałek można z łatwością zamontować również we wcześniejszych modelach będących już w użytku (wymagany jest do tego wykwalifikowany technik).

Rolka nawijająca zalaminowane wydruki

Przy produkcji większych ilości istnieje możliwość zamontowania rolki nawijającej na dole urządzenia, co zwiększy wydajność laminacji w ograniczonej przestrzeni.