Sico Polska wprowadza do sprzedaży wielkoformatowy laminator serii LA-160W firmy Mimaki.

 

Mimaki w dalszym ciągu wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania, które zapewniają firmom szybsze, łatwiejsze i bardziej ekonomiczne wykonywanie imponujących, pełnokolorowych oznakowań i grafik reklamowych. To rozwiązanie dotyczące procesu laminowania jest kolejnym przykładem tych innowacji, a w połączeniu z nową serią rozwiązań drukująco-tnących UCJV firmy Mimaki stanowi gotową ofertę, która pomoże firmom uzyskać większe zyski.

Główne cechy:

  • Wspomaganie termiczne zapewnia doskonałe wykończenie: Laminator LA-160W to urządzenie wspomagane termicznie o maksymalnej temperaturze 60˚C. Wspomaganie termiczne poprawia przyczepność laminatu, szczególnie do powierzchni zadrukowanych atramentami utwardzanymi promieniowaniem UV, i zmniejsza ryzyko powstania efektu srebrzenia powodowanego przez laminaty samoprzylepne. Ze względu na natychmiastowe utwardzanie, atramenty UV mają nieco nierówną powierzchnię, która może zatrzymywać pęcherzyki powietrza podczas procesu laminowania, powodując srebrzyste plamki pogarszające wygląd produktu.
  • Duża wydajność: laminowanie z szybkością do 7,5m na minutę – oznacza, że wykańczanie może nadążyć za produkcją i ograniczyć wąskie gardła.
  • Proste i niezawodne działanie: ten łatwy w obsłudze laminator zawiera wszystkie funkcje na panelu sterowania i jest wyposażony w łatwo dostępną dźwignię dociskową i pedał nożny. Ponadto rolka odbierająca ułatwia kontrolowanie całego procesu przez jedną osobę.
  • Laminat Mimaki Vision: Laminat Mimaki Vision 310 (błyszczący), opracowany specjalnie do atramentów utwardzanych promieniowaniem UV i laminatorów serii LA, zapewnia doskonałe błyszczące wykończenie z zachowaniem jasności kolorów wydruku. Ten wysokiej jakości, wspomagany termicznie laminat stanowi również ekonomiczną alternatywę dla folii do laminowania na zimno.
  • Kompletny system od Mimaki

Laminatory serii LA z laminatem Mimaki Vision są idealnymi towarzyszami urządzeń drukująco-tnących UV-LED serii UCJV. Ponieważ wydruki UCJV są natychmiast suche, można je od razu wykańczać na laminatorze serii LA. To kompletne, zharmonizowane rozwiązanie zapewnia niezawodną wydajność i jakość w sytuacjach, gdy preferowany laminat ochronny.