Nowy, płaski ploter tnący CF22-1225 MIMAKI

To gotowe rozwiązanie – w połączeniu z drukarką płaską JFX200-2513 i oprogramowaniem ArtiosCAD – zapewnia szybszą, łatwiejszą i bardziej zyskowną produkcję oznakowań i materiałów reklamowych w krótkich seriach.

Firma Sico Polska  wprowadziła do sprzedaży płaskiego plotera tnącego Mimaki CF22-1225. To nowe rozwiązanie tnące obsługuje materiały w formacie do 1220 × 2440 mm i stanowi doskonałe uzupełnienie urządzenia Mimaki JFX200-2513 do produkcji na żądanie sezonowych materiałów reklamowych do sklepów oraz elementów wystawowych. Po dodaniu oprogramowania ArtiosCAD Designer Solution obie maszyny tworzą kompletne rozwiązanie drukująco-tnące umożliwiające tworzenie niestandardowych opakowań i prototypów. Te trzy elementy składowe pozwalają specjalistom zajmującym się tworzeniem oznakowań i grafik reklamowych na wykonywanie bardziej zyskownych krótkoseryjnych zadań drukowania i cięcia.  Nowa maszyna CF22-1225 będzie prezentowana na stoisku firmy Bompan na targach Viscom Italia, które odbędą się w dniach 12–14 października w Mediolanie. Firma Bompan będzie wystawiać się w pawilonie 8, stoisko E23/E27/G20.

W połączeniu z płaską drukarką atramentową UV JFX200-2513 i oprogramowaniem ArtiosCAD ta oferta jest doskonałym, kompletnym rozwiązaniem do cięcia i bigowania kartonu powlekanego oraz cięcia postępowo-zwrotnego materiałów piankowych używanych do pakowania.

Ponadto atramenty UV LED firmy Mimaki nadają się do pełnokolorowego druku o doskonałej jakości kolorów na różnych materiałach, w tym nośnikach niepowlekanych. Niezależnie od rodzaju wykonywanych zadań – zaawansowanych krótkoseryjnych oznakowań i grafik reklamowych, makiet lub próbek opakowań, zleceń specjalnych dla mebli w krótkich seriach czy tworzenia i wykonywania projektów na żądanie – to rozwiązanie spełni każde oczekiwania. Pozwala ono firmom świadczyć usługi o najwyższej jakości, wysokiej wartości i z dużą marżą. Jednocześnie może ograniczyć liczbę nieprzyjmowanych zleceń lub konieczność zlecania prac firmom zewnętrznym.

Funkcja ID Cut w oprogramowaniu RasterLink6 plus

Najnowsza wersja powszechnie stosowanego oprogramowania Mimaki RasterLink RIP zawiera funkcję ID Cut, która ułatwia i przyspiesza drukowanie i cięcie. Oprócz znaków rejestracyjnych oprogramowanie RasterLink6 plus umożliwia dodawanie do wydruków także kodów kreskowych. Kod kreskowy odczytywany przez czujnik znaczników cięcia w maszynie CF22-1225 zawiera informacje na temat cięcia i obrotu umożliwiające zautomatyzowanie procesu cięcia. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w przypadku wykonywania zagnieżdżonych zadań drukowania/cięcia, ponieważ ploter tnący stale odczytuje dane zadań pojedynczych i zespolonych.

Oprogramowanie RasterLink6 plus zawiera również wtyczkę FineCut do programu Adobe Illustrator, co umożliwia wygodny podgląd wydruku w celu zminimalizowania liczby błędów przed operacją drukowania i cięcia. Oprócz tego szeroki wybór narzędzi tnących umożliwia cięcie materiałów przemysłowych, takich jak akryl, pianka czy guma, o grubości do 55 mm.

Szybka realizacja projektów specjalnych

Wdrożenie kompletnego rozwiązania drukująco-tnącego pozwoli firmom realizować zlecenia od projektowania po wykańczanie w wysoce zintegrowany sposób. Klienci zyskują pewność, że ich usługodawca może wykonać wysokiej jakości, krótkoseryjne i całkowicie zaprojektowane opakowania, oznakowania czy grafiki reklamowe.

Maszyna Mimaki CF22-1225 powinna być dostępna w sprzedaży pod koniec 2017 roku.