W pełni wyposażona w najnowsze funkcje, aby zagwarantować wysoką jakość Mimmaki.

Zaawansowana technologia druku Mimaki zapewnia wysoką jakość obrazu, stabilną pracę, wysoką wydajność i jeszcze łatwiejszą obsługę.

 

Niezawodne funkcje UJV100-160 zapewniające Jakość Mimaki

Automatyczny system sterowania kroplą (Dot Adjustment System, DAS)
DAS to nowa funkcja, która automatyzuje konwencjonalne rozmieszczanie kropli (pozycja kropli i korekta podawania) w celu uzyskania jak najwyższej jakości obrazu, oszczędzając czas operatora i ograniczając liczbę pomyłek wynikających z korekt ręcznych.

Po każdej zmianie mediów i warunków druku pozycja kropli atramentu i prędkość podawania mediów muszą zostać odpowiednio dostosowane. Nowa funkcja DAS robi to automatycznie, eliminując konieczność pracy ręcznej i zmniejszając ryzyko popełnienia błędu. (*1)
* 1: DAS może nie być w stanie skorygować automatycznie niektórych rodzajów mediów.

DAS
DAS drukuje na mediach dedykowany wzór, który jest potem odczytywany przez czujnik zamontowany na karetce, co pozwala automatycznie korygować:
– pozycję kropli (pozycję wyrzutu kropli przy druku dwukierunkowym),
– prędkość podawania mediów.

Minimalny rozmiar kropli 4 pl
Piękne i gładkie wydruki. Trzy różne rozmiary kropli zapewniają znakomitą jakość wydruku bez ziarnistości obrazu.
System łączy różne rozmiary kropel, w tym najmniejszy o wielkości 4 pl, dzięki czemu kolorowy wydruk jest gładki i mniej ziarnisty.

Obsługa MAPS4 (Mimaki Advanced Pass System)
Funkcja ograniczająca prążkowanie. Dzięki temu, że krawędź drukowana jest z gradacją, występowanie takich problemów jak prążkowanie (poziome pasy), nierówne kolory oraz błyszczące paski zostaje ograniczone, a obraz jest gładki. Najlepszy wzór gradacji jest dobierany automatycznie na podstawie warunków druku, takich jak rodzaj podłoża/atramentu oraz rozdzielczość.

Błyskawiczne schnięcie
Atrament jest utrwalany od razu promieniowaniem UV, dzięki czemu kolejny proces (np. laminacja) może zostać rozpoczęty niezwłocznie po druku, bez konieczności oczekiwania na wyschnięcie atramentu.

NCU/NRS monitorują niedziałające dysze
Czujnik automatycznie wykrywa stan dysz. W przypadku wykrycia niedziałającej dyszy, NCU przeprowadza automatyczne czyszczenie. Jeśli czyszczenie nie rozwiązuje problemu, NRS automatycznie zastępuje dyszę niedziałającą innymi dyszami, co umożliwia dalszy druk bez konieczności czekania na serwisanta.

Nowe atramenty UV LED: LUS-210/LUS-190
LUS-210 i LUS-190 to atramenty przyjazne środowisku, dostępne w trzech konfiguracjach do wyboru. Sześć kolorów C, M, Y, K, W, Cl (*1) umożliwia wybór spośród trzech zestawów atramentów (CMYK, CMYK + W, CMYK + WCl) w zależności od zadania. Biały atrament o wysokiej gęstości oraz błyszczący atrament przeźroczysty znajdują wiele różnych zastosowań: druk na mediach przeźroczystych/kolorowych oraz lakierowanie druku o wysokich walorach estetycznych.
Dodatkowo nasze atramenty otrzymały Certyfikat GREENGUARD GOLD, który gwarantuje, że są odpowiednie dla szkół i placówek medycznych, spełniając najsurowsze standardy emisji substancji chemicznych na świecie. Atramenty te prawie wcale nie generują LZO (*2) (*3), przyczynę powstawania utleniaczy fotochemicznych, i zostały opracowane tak, aby ograniczyć obciążenie dla środowiska.
*1: Atrament przeźroczysty będzie dostępny w późniejszym terminie.
*2: LZO = Lotne Związki Organiczne
*3: Zgodnie z naszymi badaniami wewnętrznymi po utrwaleniu światłem UV atrament nie emituje żadnych lotnych związków organicznych, jednak niewielka ich ilość może być emitowana przed utrwaleniem.

Atramenty te umożliwiają druk nie tylko na PCW i plandekach, ale i na tkaninie lub papierze niepowleczonych warstwą przyjmującą, co jest trudne w przypadku atramentów solwentowych lub lateksowych. Możliwy jest również druk na folii PET. (*2) Ta niezrównana różnorodność kompatybilnych mediów pozwala wprowadzić znacznie szerszą ofertę produktów.
*2: Zaleca się przeprowadzenie wstępnej oceny.

Biały atrament dla wysokiej jakości wydruków o różnorodnej ekspresji.
Atrament w kolorze białym umożliwia druk na mediach przeźroczystych i kolorowych (*3), co pozwala osiągnąć znacznie większą gamę ekspresji. Piękne wykończenie atramentu białego o dużej gęstości zapewnia znakomite właściwości druku przy produkcji takich elementów, jak reklamy podświetlane na przystankach lub obiektach handlowych, wystawy okienne, oznakowania wnętrz, ekspozycje w miejscu sprzedaży itp.
*3: Stosowany w druku dwuwarstwowym. Nie może być stosowany w druku więcej niż 2 warstw, np. „biały – kolor – biały”.

RasterLink 7

Niezwykle łatwe w obsłudze funkcje.

Nowy silnik HARLEQUIN RIP umożliwia jeszcze dokładniejszą obsługę plików PDF, uwzględniającą cienie i przeźroczystości:

  • Do 25% szybsze przetwarzanie złożonych plików PDF.
  • Dane zmienne umożliwiające łatwe tworzenie serii uwzględniających dynamiczne zmiany.
  • Zapisywanie „ulubionych” w preferencjach, co skraca czas operacji.

Stwórz swobodne i wydajne środowisko pracy, np. edytuj dane do druku na biurowym komputerze i wysyłaj je bezpośrednio do drukarki w drukarni.

Niezawodna wydajność, która pozwala realizować niespodziewane zlecenia przy dużej prędkości druku.

Jeszcze bardziej wyjątkowe zalety atramentów UV.

Niezrównana różnorodność kompatybilnych mediów.

Do pobrania: