Drukarka UV oferująca możliwość cięcia w linii i wyposażona w biały atrament do drukowania czterowarstwowego.

Ploter drukująco-tnący UCJV300-160 to coś więcej niż możliwość druku i cięcia: przekracza granicę i daje możliwości uniwersalnego i wszechstronnego zastosowania. Drukarka Mimaki UCJV300-160 oferuje możliwość cięcia w linii, jest wyposażona w biały atrament do drukowania czterowarstwowego. Tworzy olśniewające panele podświetlane, które „zmieniają” schematy kolorystyczne w zależności od źródła światła. Drukuje i tnie – a raczej najpierw tnie, potem drukuje – etykiety, naklejki, grafiki samochodowe, szablony opakowań itp., wszystko na jednym urządzeniu. Cztery kolory atramentów UV dają dają większe możliwości zastosowań, poszerzają Twoją ofertę, co zwiększa Twoją konkurencyjność.

Mimaki UCJV300-160 – jedyny w swoim rodzaju!

szerokoformatowy ploter drukująco-tnący UV
szerokość 1610 mm
4 lub 7 kanałów koloru
druk czterowarstwowy do tworzenia warstwowych przekształcalnych grafik do paneli podświetlanych
zintegrowana funkcja cięcia
natychmiastowe schnięcie zapewniające ciągłość pracy
atramenty w opakowaniach 1L

Najważniejsze zalety plotera UCJV300-160

Wszechstronność zastosowania

Model UCJV300-160 oferuje szeroki zakres zastosowania, począwszy od paneli podświetlanych po grafiki wystawowe i wszystko pomiędzy. Technologia UV-LED umożliwia zadruk na mediach, które zastosowane w technologii lateksowej lub solwentowej mogłyby ulec uszkodzeniu ze względu na użycie wysokiej temperatury.

Jeden wydruk, dwa obrazy

Druk czterowarstwowy – kolor, czarny, biały, kolor – oferuje ulepszone możliwości drukowania, które umożliwiają projektantom tworzenie warstwowej grafiki dla paneli podświetlanych Dzięki temu użytkownik wzbogaca swoją ofertę o coś unikatowego – dynamiczną grafikę która „zmienia” swój wygląd lub schemat kolorów w zależności od źródła światła.  Ta wyjątkowa zdolność oznacza, że ​​możesz generować wysoką sprzedaż, przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów operacyjnych i skracaniu czasu produkcji.

Zintegrowana funkcja cięcia

Funkcja cięcia umożliwia produkcję na jednym urządzeniu w dużej ilości etykiet, naklejek, grafik samochodowych, grafiki wystawowej, oznakowań w miejscu sprzedaży, opakowań itp. Co więcej, możliwość nacięcia mediów przed zadrukiem eliminuje problemy występujące przy cięciu po wydruku na cienkich materiałach.

Natychmiastowe schnięcie zapewnia ciągłość pracy

Wydruki na UCJV300-160 są natychmiast suche nawet przy największych prędkościach druku, co oznacza, że szybciej otrzymujesz produkt końcowy niż w przypadku technologii, które potrzebują czasu na wyschnięcie wydruku. W wielu przypadkach połączenie trwałego druku UV, natychmiast suchych wydruków i możliwości cięcia eliminuje konieczność zastosowania dodatkowego wykończenia, a co za tym idzie, daje szybszą sprzedaż i zaoszczędza dodatkowych kosztów.

Wykorzystanie białego atramentu

Połączenie białego i kolorowego atramentu w modelu UCJV300-160 zwiększa jakość zastosowań wykorzystujących przezroczyste i półprzezroczyste folie. W porównaniu z atramentami solwentowymi i lateksowymi, atramenty UV zapewniają lepsze krycie przy mniejszym zużyciu atramentu, zachowując jednocześnie żywe kolory obrazu. Mocno kryjący biały atrament umożliwia nieprzezroczysty wydruk po obu stronach materiału, dzięki czemu łatwo możesz tworzyć grafiki okienne, z różną treścią z każdej strony, np. jak znak „PCHAJ/CIĄGNIJ” na drzwiach. Te cechy zapewniają wyższą przepustowość, mniej odpadów, doskonale zarejestrowaną dwustronną grafikę z niższymi kosztami wydruku

Funkcja ID Cut dostępna w oprogramowaniu RasterLink6

UCJV300-160 zostanie dostarczona z najnowszą wersją oprogramowana RasterLink6 Plus, z funkcją ID Cut ułatwiającą druk i cięcie. RasterLink6 Plus umieści na wydruku kod kreskowy oraz znaki rejestracyjne. Kod kreskowy czytany przez czujnik znaczników drukarki UCJV300-160 zawiera informacje na temat kierunku cięcia, dzięki czemu proces cięcia przez UCJV300-160 jest automatyczny. Ta funkcja jest szczególnie przydatna podczas uruchamiania zagnieżdżonych prac drukowania, ponieważ drukarka nieprzerwanie odczytuje dane dla pojedynczych i zliczanych prac.

Przedstawiamy Mimaki UCJV300-160

Zastosowane technologie Mimaki

Wbudowane technologie Mimaki zapewniające wyjątkową jakość druku i ciągłą produktywność:

Mimaki Advanced Pass System 4 (MAPS4) – wykorzystuje zaawansowany algorytm, dzięki któremu otrzymujemy gładkie wydruki.
Variable Dot Printing (VDP) – małe krople atramentu dają gładsze przejście koloru, a dzięki dużym kroplom otrzymujemy dokładne kolory.
Waveform Control (WFC) – wykorzystuje precyzyjnie dostrojone częstotliwości dla każdego ciężaru właściwego i lepkości każdego atramentu, w celu precyzyjnego kształtowania i rozmieszczania poszczególnych kropli.
Mimaki Circulation Technology (MCT) – cyrkuluje białym atramentem w regularnych przerwach, zapobiega osadzaniu się atramentu.
Nozzle Check Unit (NCU) – monitoruje dysze i automatycznie uruchamia funkcje czyszczenia.
Nozzle Recovery System (NRS) – automatycznie przypisuje dysze operacyjne po wykryciu przerwy w dostawie.
Half Cut (HC) –zastrzeżona funkcja polegająca na cięciu arkusza podkładu, pozostawiając za sobą mały punkt łączenia, który można łatwo odłączyć, gdy jest to konieczne, zapewniając, że elementy cięte z konturu są łatwiejsze w obsłudze przy mniejszej ilości odpadów.
Over Cut (OC) – poprzez cięcie poprzeczne umożliwia wycinanie brzegów bez odpadów materiału.
Continuous (C) –automatycznie wykrywa markery umieszczone na mediach, co zapewnia dokładność cięcia.
Segment (S) – funkcja korekty segmentów, umożliwia czteropunktową korektę każdego segmentu, dzięki czemu media są dokładnie wycinane nawet w przypadku przesunięcia obrazu.

Jakie możliwości daje Ci ploter drukująco-tnący Mimaki UCJV300-160?

Zastosowanie:

reklamy podświetlane
znakowanie
oznakowanie w miejscu sprzedaży
banery
plakaty
grafiki wystawowe
oklejenia witryn
opakowania
i wiele innych

Specyfikacja techniczna UCJV300

Głowica On-demand piezo, 2 głowice, 8 kolorów
Max. szerokość druku 1610 mm
Rodzielczość druku 300, 600, 900, 1200 dpi
Max. prędkość druku 25,8 m2/h
Atrament Mimaki LUS-170/LUS-175 UV – C,M,Y,K,Lc,Lm, W
Opakowanie atramentu butelka 1 litr
Max. grubość materiału 1 mm
Max. szerokość materiału 1620 mm
Max. waga roli 40 kg
Środowisko pracy temp. 20° – 30°C
35-65% wilgotność względna  ( bez kondensacji)
Inerfejs internet, USB
Zasilanie AC100V-240V x 2
Wymiary  (szer. x gł. x wys.) 3305 x 750 x 1180 mm
Waga 188 kg  drukarka netto
https://www.sico.pl/serwis/oprogramowanie/raster-link-6