Mimaki CJV 150

Zintegrowany, specjalistyczny i wydajny ploter drukująco-tnący w przystępnej cenie.

Seria ploterów drukująco-tnących CJV150 firmy Mimaki zapewnia wysoką wydajność oraz możliwości kreatywnego i uniwersalnego wykorzystania dzięki atramentom w żywych kolorach, w tym – nowość – w kolorze srebrnym, pomarańczowym i jasnoczarnym, oferowanym producentom oznakowań, grafik wystawowych i drukarniom w przystępnych cenowo pakietach.

ATRAMENTY SOLWENTOWE I ATRAMENTY DO SUBLIMACJI

PRĘDKOŚĆ MAKS. –  56,2 m²/h

MAKS. ROZDZIELCZOŚĆ –  1440 DPI

DOSTĘPNE 4 SZEROKOŚCI DRUKU

FUNKCJA MAPS3 POPRAWIAJĄCA JAKOŚĆ DRUKU

 

MAPS3  (Mimaki Advanced Pass System 3)

Ogranicza prążkowanie poprzez rozproszenie kropli atramentów pomiędzy przejściami.

Technologia kontroli kształtu fali

Zapewnia wysokiej jakości rozdzielczość wydruku poprzez wyrzucanie kropli atramentu w linii prostej, przez co są one idealnie okrągłe, tworząc wyraźne i ostro zaznaczone kontury liter, linie i krawędzie.

 

ŁATWOŚĆ UŻYTKOWANIA

NRS*¹ Utrzymanie wydajności

NRS zastępuje uszkodzone dysze dyszami nieuszkodzonymi do momentu przybycia technika. Funkcja ta umożliwia nieprzerwany druk i utrzymanie stałej wydajności.

 NRS: Nozzle Recovery System, system zamiany dysz  możliwe jest zarejestrowanie 10 dysz na jeden rząd

 

MCT* – Powtarzalne drukowanie z użyciem systemu cyrkulacji atramentu.

MCT jest standardowym elementem wyposażenia plotera, pozwalającym na skuteczne zapobieganie osadzaniu się białych i srebrnych pigmentów w atramentach poprzez ich regularne mieszanie. Zapobiega to pojawianiu się problemów w druku oraz zapewnia niezmienną jakość całej serii.

Dodatkowo MCT umożliwia zmniejszenie ilości odpadów atramentu, wspierając zastosowania ekonomiczne i przyjazne środowisku.

* System MCT dostępny jest tylko dla atramentów w kolorze białym i srebrnym (MCT = Mimaki Circulation Technology)

 

WYSOKA WYDAJNOŚĆ

System UISS (Uninterrupted Ink Supply)

UISS (system nieprzerwanego podawania atramentu) wykorzystuje dwa kartridże na kolor w trybie 4-kolorowym. Kiedy jeden kartridż z atramentem kończy się, system automatycznie przełącza się na drugi kartridż zawierający atrament tego samego koloru, co pozwala na długie serie druku niewymagające obecności operatora.

System grzania z 3 inteligentnymi grzałkami

System grzania z 3 inteligentnymi grzałkami utrwala krople atramentu umieszczone na podłożu. Dzięki oferowanej przez Mimaki wyjątkowej technologii podgrzewania mediów w kontrolowanej temperaturze atrament może zostać utrwalony przy zachowaniu wysokiego ustawienia kolorów i wysokiej jakości obrazu. Dzięki temu CJV150 zapewnia zarówno niezmienne ustawienie koloru, jak i bezproblemowy transport materiałów po druku.

– Grzałka wstępna: podgrzewa media do optymalnej temperatury przed drukiem.

– Grzałka w ploterze: suszy atrament po tym, jak znajdzie się na podłożu, zanim zacznie przenikać, poprawiając ustawienie koloru.

– Grzałka za sekcją drukującą: przyspiesza schnięcie atramentu i umożliwia odbiór ze stałą prędkością.

– Górna dmuchawa: nadmuch powietrza przyspiesza schnięcie atramentu.

Kiedy kartridż z atramentem kończy się, lampka ostrzegawcza zaświeci się na czerwono, a system automatycznie przełączy się na drugi kartridż zawierający atrament tego samego koloru.

 

KREATYWNOŚĆ

Atrament w kolorze srebrnym (dla uzyskania lśniących efektów metalicznych)

Obecnie dostępny jest nowy atrament w kolorze srebrnym SS21, 1,67* raza jaśniejszy niż tradycyjne srebrne atramenty.  SS21 sprawia, że wydruki są bardziej lśniące i nadaje im efekt lustrzany.

* porównanie srebrnych atramentów SS21 i ES3 wykonane w siedzibie Mimaki

Atrament w kolorze pomarańczowym (wierna reprodukcja kolorów)

Stosowanie atramentu pomarańczowego jako atramentu procesowego umożliwia pokrycie ok. 94,8% karty kolorów PANTONE. Dzięki szerszej gamie odcieni, zawierającej również atrament w kolorze pomarańczowym, możliwe jest oddanie świeżości jedzenia, czy też wierne odtworzenie kolorów firmowych.

Atrament w kolorze jasnoczarnym (większa rozdzielczość)

Kolor jasnoczarny poprawia gradację druku w skali szarości. Umożliwia również wierne odtwarzanie obrazów czarno-białych, zapobiegając niepodziewanym zmianom koloru. Atrament w kolorze jasnoczarnym zapewnia dokładniejsze odwzorowanie kolorów.