Laminator Atlantic 1650 (Kala)

Kala Laminator Atlantic 1650

Nowy laminator do laminowania na gorąco i na zimno.

Korzyści

Laminowanie na gorąco

użycie laminatu do kapsułkowania do 320 mikronów - na gorąco

Laminowanie na zimno

laminowanie jednostronne z/ lub bez podkładu

laminowanie z jednoczesnym naklejaniem na płycie

kapsułkowanie w jednym przebiegu

taśma transferowa

możliwość naklejenia kolorowej folii na spód wydruku

maksymalna grubość laminowania do 50 mm

Okiem naszego eksperta:

Laminator Starter firmy Kala udowadnia, że nowoczesna maszyna produkcyjna może zostać wykonana we Francji z użyciem europejskich komponentów i części, zgodnie z najnowszymi przepisami dotyczącymi BHP i elektryczności, a przy tym pozostać bardziej ekonomiczną niż urządzenia sprowadzane z Dalekiego Wschodu.

Firmie Kala udało się to osiągnąć dzięki:

• Zespołowi ds. sprzedaży i marketingu znającemu i wyprzedzającemu oczekiwania rynku oraz doświadczeniu wykwalifikowanych inżynierów zaznajomionych z technologiami stosowanymi w innych laminatorach z oferty firmy Kala.

• Bliskiej współpracy z naszymi technicznymi partnerami i wykonawcami, wybranymi ze względu na ich skuteczność, zaangażowanie oraz geograficzną bliskość w celu ograniczenia kosztów logistyki oraz śladu węglowego przy produkcji naszych laminatorów.

• Ciężkiej pracy przy poszukiwaniu i nadzorowaniu jakości komponentów, w szczególności rolek.

• Stałym przepływom w naszym łańcuchu dostaw oraz precyzyjnemu śledzeniu lokalizacji wszystkich części używanych w maszynie.

Adam Pietrzycki

Product Manager

Poznaj markę Kala

KALA specjalizuje się w tworzeniu i produkcji urządzeń do wykańczania druku wielkoformatowego dla branży graficznej, komunikacji wizualnej i przemysłu. Na całym świecie wydajność produktów KALA, precyzja, łatwość obsługi, poziom bezpieczeństwa, przyczyniają się do zadowolenia właściciela i prośby o sprawny i długoterminowo niezawodny sprzęt. W ciągu zaledwie kilku lat Kala stała się głównym graczem na rynku uszlachetniania druku wielkoformatowego. Z sukcesem swoją działalność koncentrują na rynku graficznym, ale także na przemysłowym zastosowaniu swoich produktów. W rezultacie stale generują nowe pomysły przez zrozumienie rynku, obserwację metod pracy i analizę długofalowych potrzeb drukarzy. To dzięki temu oferują innowacyjne rozwiązania, które naprawdę poprawiają produktywność i rentowność klientów. Kala słynie z rygorystycznego podejścia do jakości i stałej kontroli komponentów. Przestrzega w produkcji zgodność z normami i przepisami CE, FCC, EMC i RoHS. Prowadzi jasną politykę handlową i długoterminowe partnerstwa strategiczne z dystrybutorami, dostawcami i podwykonawcami. Od samego początku Kala poszukiwała możliwie najmniej energochłonnych rozwiązań i najmniejszego śladu węglowego, wybierając lokalnych dostawców. Historia Kala rozpoczęła się wraz z przejęciem firmy produkującej laminatory wielkoformatowe od Fellowes Lamirel w 2003 roku. Zatrudnieni wcześniej w tej amerykańskiej grupie na kluczowych stanowiskach, trzej menedżerowie wykorzystali możliwość przeniesienia produkcji do oddziału „wykańczania druku wielkoformatowego”. Koncentrując się wyłącznie na tym obiecującym obszarze, podtrzymują tę działalność. Przewidywanie potrzeb rynku, wiedza techniczna i ciągła innowacyjność to atuty, które czynią Kala liderem w tym sektorze .

Specyfikacja

Nazwa

Laminator Atlantic 1650 (Kala)

Prędkość do

6,20 m/min

Maksymalna grubość laminowania

do 50 mm

Wysokiej wydajności laminator do laminowania na zimno i gorąco

do 140°C

Szerokość robocza

165 cm

Maksymalna grubość laminatu + płyta    

50 mm – 50

Maksymalna szerokość robocza

171 cm

Maksymalna szerokość laminatu

165 cm

Maksymalna długość laminatu

100 mm (maksymalna średnica 23 cm)

Średnica wałków laminujących

120 mm

Temperatura       

 ustawiana osobno dla wałka górnego i dolnego do 140°C

Czas nagrzewania od 20°C do 100°C

30 min

Liczba wałków z blokadą samoczynną

5 + 1 nawijarka

Regulacja prędkości m/min 

od 0,3 do 6,3

Moc  

3600W

Napięcie

230 V/ 50-60 Hz

Natężenie

16A/230 V

Wymiary maszyny (cm) szer x dług x wys

206 x 82 x 153

Waga netto maszyny

300 kg

Wymiary do transportu (cm)

W 213 x P93 x H 170

Waga maszyny w transporcie

370 kg

Gwarancja

1 rok

Wyprodukowano we Francji, posiada certyfikat CE zgodny z dyrektywą CEM odnoszącą się do kompatybilności elektromagnetycznej.

Zobacz również:

Kontakt

Adam Pietrzycki

Product Manager

mob. (+48) 664 121 653
(+48 42) 620 06 20
e-mail: [email protected]