Foam-X płyty piankowe

FOAM-X® to płyta piankowa do zastosowań wewnętrznych z warstwami okładzinowymi wykonanymi z papieru pochodzącego w recyklingu: materiał klasyczny i wszechstronny.

FOAM X® to lekka płyta piankowa z rdzeniem z pianki poliuretanowej i powlekanymi wielowarstwowymi wkładkami z papieru pochodzącego z recyklingu, odpowiednia do zastosowań wewnętrznych. Papier użyty do  produkcji posiada certyfikat FSC® i pochodzi z recyklingu (FSC® C127595). Etykieta FSC® oznacza ciągły i wiarygodny proces identyfikowalności. Certyfikat ten wyraźnie informuje, że papier pochodzi z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny.

Materiał zapewnia idealny stosunek stabilności do wagi. Ponadto materiał FOAM-X® można bardzo łatwo obrabiać za pomocą narzędzi ręcznych.

Płyty piankowe FOAM-X® nadają się w szczególności do krótkotrwałych zastosowań wewnętrznych, takich jak wyposażenie prezentacyjne do punktów sprzedaży, zawieszane znaki dekoracyjne oraz ramki do zdjęć passepartout.

Zalety płyt Foam-X®:

powlekane wielowarstwowe warstwy wierzchnie z papieru makulaturowego

FSC® - certyfikacja C127595

idealny stosunek wagi do stabilności

do krótkotrwałych prostych zastosowań wewnętrznych

Płyty FOAM-X okiem naszego eksperta:

Płyta piankowa zapewnia idealny stosunek stabilności wagi. Ponadto FOAM-X® można bardzo łatwo obrabiać przy użyciu narzędzi ręcznych.

Płyty piankowe FOAM-X® nadają się szczególnie do prostych, krótkoterminowych zastosowań wewnętrznych, takich jak ekspozytory POS/POP, ozdobne podwieszane znaki sufitowe i ramy obrazów (opcje montażu).

Zrównoważone zaangażowanie i ochrona środowiska zawsze należały do podstawowych celów korporacyjnych 3A Composites. Minimalizacja zagrożeń dla człowieka i środowiska oraz redukcja zanieczyszczenia środowiska poprzez ostrożne i efektywne wykorzystanie zasobów jest częścią filozofii firmy. Zakład produkcyjny w Osnabrück w Niemczech jest certyfikowany zgodnie z normą DIN EN ISO 14001, która określa uznane na całym świecie wymagania dotyczące zarządzania środowiskowego. Ponadto jednym z głównych celów firmy jest silne powiązanie systemów zarządzania jakością (DIN EN ISO 9001), BHP (DIN ISO 45001) oraz zarządzaniem energią (DIN EN ISO 50001).

Karina Górska

Bussines Development Product & Project Manager

Poznaj markę 3A Composites

3A Composites produkuje wytłaczane i odlewane arkusze z tworzyw sztucznych, panele kompozytowe, a także materiały rdzeniowe do konstrukcji kompozytowych i koncentruje się na rynkach wyświetlaczy, architektury, energii wiatrowej, przemysłu morskiego, transportu i przemysłu. Firma jest uważana za lidera rynku na wszystkich rynkach docelowych. Odpowiednie kombinacje materiałów są określane na podstawie wymagań odpowiednich aplikacji i są przekształcane w innowacyjne rozwiązania przy użyciu procesów przemysłowych. Oferuje unikalną gamę produktów dla każdego segmentu high-end i posiada znane na całym świecie marki, takie jak ALUCOBOND®, AIREX®, BALTEK®, DIBOND®, GATOR®, KAPA®, CRYLON®, CRYLUX®, PERSPEX® i wiele innych. Jako globalna firma zajmująca się kompozytami, sukces opiera na obecnych i przewidywanych przyszłych potrzebach wybranych, atrakcyjnych rynków. Zalety jakie posiadają materiały i kompozyt to ich dekoracyjne i użytkowe powierzchnie, właściwości strukturalne i wysoka sztywność materiałów i kompozytów, łatwość dalszej obróbki inne specyficzne właściwości, takie jak izolacyjność termiczna, pochłanianie dźwięków itp. Segmenty biznesowe koncentrują się na różnych zastosowaniach, w których innowacyjne rozwiązania w zakresie materiałów kompozytowych zastępują tradycyjne materiały. Silna koncentracja na użytkownikach końcowych i wysoki standard usług pozwalają na uzyskanie niezbędnego zrozumienia potrzeb rynku, aby – w pierwszym etapie – opracować odpowiednie nowe materiały i kompozyty.

Specyfikacja Foam-X®

WYMIARY I WAGA

grubość

mm

3

5

10

Waga arkusza

EN 29073-1

g/m²

510

580

780

Rozmiar arkusza

g/m²

zgodnie z programem dostaw

Tolerancja szerokości arkusza

mm

± 1

Tolerancja długości arkusza

mm

± 1 – 10

Tolerancja grubości arkusza

mm

± 0,6

Tolerancja pod kątem prostym

mm/m

± 1

RDZEŃ

Sztywna pianka

Naturalny kolor poliurytanu

Zamknięta struktura komórkowa

%

>95

WARTWY WIERZCHNIE

warstwy

powlekane wielowarstwowe warstwy wierzchnie z papieru makulaturowego

WARTOŚCI TECHNOLOGICZNE

Wytrzymałość na ściskanie 10% zestaw kompresyjny

DIN 53421

N/mm2

~0,1

~0,17

~0,35

Moduł sprężystości (moduł E)

DIN 53421

N/mm2

~1,5

~2,8

~5,0

Siła wyginania

DIN 53423

~4,0

~2,9

~2,1

Wartość pH (neutralnal = 7)

DIN 53124

8,8

Foam-X ulotka do pobrania PL 10 2023

Kontakt

Karina Górska

Bussines Development
Product & Project Manager

mob. (+48) 694 345 822
(+48 22) 660 48 50
e-mail: [email protected]