Systemy laserowe Eurolaser

Firma Eurolaser jest wiodącym producentem przemysłowych systemów laserowych, który już od 20 lat dostarcza plotery laserowe przeznaczone do cięcia tworzyw sztucznych, drewna, tkanin oraz folii.
Rozwiązania techniczne Eurolasera oparte są na bardzo bliskim partnerstwie technologicznym ze szwajcarską firmą ZUND (technologia ruchu) oraz producentami najwyższej jakości źródeł laserowych takich jak SYNRAD czy ROFIN.
Główne atuty systemów Eurolaser to precyzja, żywotność, wysoka wydajność pracy oraz ogromne doświadczenie.
Systemy Eurolaser charakteryzują się modułową budową i obecna gama obejmuje pola robocze rzędu od 1330 x 830 mm do maksimum 3200 x 3200 mm. Rozpiętość mocy stosowanych źródeł laserowych jest w zakresie od 60-600 W co zapewnia elastyczność dopasowania systemu laserowego do potrzeb klienta.

Eurolaser dla branży tekstylnej opracował i wdrożył specjalne zautomatyzowane rozwiązania dla maksymalnej wygody i wydajności pracy. Na systemy automatyzacji składają się pas transmisyjny wraz z urządzeniami podającymi i zwijającymi materiał dostarczany w formie belek. Dodatkowe rozwiązania to system optyczny rozpoznający markery drukarskie, który umożliwia precyzyjne cięcie materiałów drukowanych. Całość uzupełniają moduły dodatkowe takie jak moduł znakujący lub narzędzia mechaniczne znane z ploterów tnących.

W chwili obecnej na rynku funkcjonuje ponad 1000 laserowych systemów tnących Eurolaser a wśród szerokiego grona klientów i partnerów znajdują się takie firmy jak Bayer MaterialScience, 3M, Canon czy Tesa.

 

SICO Polska jest wyłącznym przedstawicielem firmy Eurolaser na rynek tekstylny.

http://www.eurolaser.com/pl