ATRAMENTY PIGMENTOWE UTRWALANE ŚWIATŁEM UV

Seria LUV firmy INX Digital International Co. to zestaw atramentów pigmentowych o dużej gęstości, utrwalanych światłem UV, przeznaczonych do stosowania w drukarkach, których głowice są podgrzewane w przedziale 35-45°C.

 

Atramenty UV LUV firmy Triangle są zoptymalizowane pod kątem pracy w niższych temperaturach. Seria LUV została specjalnie opracowana tak, aby uzyskać doskonałe przyleganie oraz elastyczność na wielu różnych mediach do druku cyfrowego. Atramenty te są zapewniają wysoką spójność, powtarzalność i stabilność druku w systemach opartych na głowicach Ricoh G4/G5, serii Dimatix Starfire, Konica Minolta 1024i i starszych, Seiko 508GS i podobnych oraz innych głowicach drukujących tej klasy.

• szeroka gama kolorów

• konkurencyjna cena

• wyjątkowo niezawodne i stabilne

• odporne na światło UV i wodę bez powlekania ani laminowania*

• doskonałe właściwości mechaniczne

• niska temperatura pracy głowicy

• globalna gwarancja trwałości na zewnątrz i gwarancja na system atramentu udzielane przez INX Digital Worldwide dla atramentów marki TRIANGLE®

TYPOWE WŁAŚCIWOŚCI FIZYCZNE

Lepkość (40°C)

Napięcie powierzchniowe (25°C)

Dawkowanie utrwalania

ODPORNOŚĆ NA ŚWIATŁO

WYTRZYMAŁOŚĆ NA ZEWNĄTRZ

Seria LUV została opracowana do stosowania na zewnątrz, tak więc przy użyciu odpowiedniego podłoża i właściwym nałożeniu atramentu jego trwałość powinna wynosić 1-2 lata. W laboratorium atrament przeszedł testy 2-letniej trwałości na zewnątrz (delta E z <10, z wykorzystaniem urządzeń do testowania przyspieszonego).

TEMPERATURA I DRUK

Atramenty mogą być używane w urządzeniach do druku w temperaturze do 60oC. Należy unikać dłuższego wystawiania produktu na temperatury powyżej 55°C, jako że długoterminowe przechowywanie w wysokich temperaturach może powodować przedwczesną polimeryzację.

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA UTRWALANIA

45mJ/cm2 przy 36m/min. żarówka typu D 0,7 W/cm2

Standardowy test utrwalania UV stosowany przez INX Digital prowadzony jest z użyciem stacjonarnego przenośnika Fusion LC6B oraz systemu utrwalania F300S wyposażonego w lampę z żarówką typu D.

Punkt ogniskowy lampy znajduje się w odległości 5 cm od podłoża. Atramenty są testowane przy standardowej grubości warstwy wynoszącej 9 mikronów na standardowym winylu samoprzylepnym (SAV).

Każdy klient musi określić odpowiednią energię promieniowania konieczną do osiągnięcia pełnego utrwalenia w zależności od stosowanego urządzenia. Rzeczywiste rezultaty będą się różnić w zależności od warunków otoczenia, trybu druku, ilości pasów, czasu schnięcia, prędkości, odległości lamp utrwalających od podłoża, grubości podłoża oraz typu żarówek (H, D, V lub LED).

ROZWIĄZANIA NIEKOMPATYBILNE

Seria LUV NIE JEST kompatybilna z rozpuszczalnikami w przypadku długotrwałego wystawienia na ich działanie. Niektóre rozpuszczalniki mogą powodować przedwczesne utrwalanie atramentu w systemie atramentu i głowicy.

ELASTYCZNOŚĆ I PRZYLEGANIE

Formuła LUV pozwala uzyskać optymalne przyleganie na najczęściej używanych półsztywnych do sztywnych mediach wystawienniczych. Niektóre media wystawiennicze, takie jak akryl wylewany, poliwęglany lub inne niejonowe powierzchnie mogą sprawiać kłopoty, ale wiele problemów z przyleganiem można rozwiązać stosując nasze katalizatory przyczepności APGT lub APPL.

PRZECHOWYWANIE I OKRES MAGAZYNOWANIA ATRAMENTU

Zalecana temperatura przechowywania atramentów to 20° – 25°C. Przy zachowaniu właściwych warunków magazynowania, ich okres przydatności do użycia wynosi 12 miesięcy.

*Biały atrament należy wstrząsnąć przed umieszczeniem go w drukarce, a następnie okresowo wstrząsać w trakcie użytkowania w systemie zasilania atramentem.

ZALECANY PRODUKT DO SPŁUKIWANIA

UV Wiping Fluid – płyn do konserwacji głowicy, do użytku zewnętrznego.

UV Conversion Fluid – specjalny płyn do konwersji atramentu i przygotowania lub konserwacji systemu atramentu.

Ostrzeżenie: Atrament LUV posiada ograniczoną kompatybilność z rozpuszczalnikami. Dodawanie rozpuszczalników do systemu atramentu może powodować przedwczesne utrwalanie atramentu.

KOD PRODUKTU

1582909-01LT CYAN

1582944-01LT MAGENTA

1582943-01LT YELLOW

1582908-01LT BLACK

1582911-01LT LIGHT CYAN

1582942-01LT LIGHT MAGENTA

WKRÓTCE W SPRZEDAŻY WHITE