TUSZE DO NADRUKÓW INK JET PRZY ZASTOSOWANIU TECHNOLOGII PIEZOELEKTRYCZNEJ DOD (KROPLA NA ŻĄDANIE)
Fluorescencyjne barwniki do nadruku na poliestrze

Seria tuszy S4 jest odpowiednia do zastosowania w większości drukarek piezoelektrycznych, w których stosowane są tusze na bazie wody (Epson 9000, Mimaki, Mutoh, Roland).

Dostępne są następujące tusze

S4 Fluo Yellow 776

S4 Fluo Red  775

S4 IWS7 Blue 824A

Płyn czyszczący 800

NADRUK INK JET

Okres trwałości głowic piezoelektrycznych jest znacząco długi i powinien być zgodny ze specyfikacją producenta, nawet jeśli stosowane są tusze na bazie barwników dyspersyjnych.

Nasze tusze na bazie barwników dyspersyjnych zostały przetestowane na najczęściej używanych drukarkach, ale użytkownik sam musi sprawdzić, czy tusz jest odpowiedni dla określonych urządzeń i modeli. W przypadku dalszych pytań jesteśmy do dyspozycji klientów.

Jeśli tusz zasycha w dyszach, należy zastosować normalną procedurę czyszczenia wbudowaną w drukarce.

Tusze mogą być nadrukowywane bezpośrednio na tkaninę, lub pośrednio poprzez podłoże pośredniego.

W przypadku zastosowania bezpośredniej metody drukowania, barwnik musi zostać utrwalony przy pomocy pary lub poprzez suszenie w temperaturze210°C(410°F) przez 40 sekund. W celu osiągnięcia optymalnej trwałości, po procesie utrwalania materiał należy wyprać.

W przypadku metody pośredniej, należy wziąć pod uwagę, że odporność na światło i wycieranie nadrukowanego papieru czy innego podłoża pośredniego nie są zbyt dobre. W związku z tym, nadrukowane podłoże należy traktować ostrożnie i transfer powinien być wykonany możliwie jak

najszybciej po nadruku. W celu uzyskania dobrego transferu koloru i przyczepności, nadruk z podłoża musi być przenoszony w temperaturze 210°C(410°F) przez 40 sekund.

TRWAŁOŚĆ

Patrz załączona tabela. Trwałość była oceniana na podstawie materiału 105 g/m2 100% PES.  Warunki transferu:210°C (410°F) przez 40 sekund.

By osiągnąć trwałość przedstawioną w tabeli, zaleca się by w przypadku drukowania bezpośredniego usunąć nadmiar środków chemicznych podczas prania.

ZARZĄDZANIE KOLORAMI

Należy zachować szczególną ostrożność podczas nadrukowywania na tym samym wzorze atramentu fluoroscencyjnego razem ze standardowymi atramentami Subli, tak by uniknąć nadrukowania na siebie tuszy Fluo i Subli.

Jeśli macie Państwo wystarczającą ilość wolnych miejsc w drukarce dla wszystkich trzech fluoroscencyjnych atramentów, możliwy jest nadruk poszczególnych kolorów pojedynczo, lub, w celu uzyskania odcieni pomarańczowych nadrukować na siebie Fluo Yellow 776 i Fluo Red  775, aw celu uzyskania zieleni nadrukować na siebie Fluo Yellow 776 i IWS7 Blue 824A.

Jeśli posiadacie Państwo tylko dwa wolne miejsca w drukarce, zalecamy zainstalowanie tylko Fluo Yellow i Fluo Red. Możliwy jest wtedy nadruk poszczególnych kolorów pojedynczo, lub, w celu uzyskania odcieni pomarańczowych nadrukować na siebie Fluo Yellow i Fluo Red, a w celu uzyskania zieleni nadrukować Fluo Yellow i Subli Blue 770. W tym przypadku odcienie zielonego będą odrobinę mniej jaskrawe niż przy użyciu IWS7 Blue 824A oraz będą posiadać mniejszą stabilność odcienia, który może się wahać podczas oddziaływania temperatury.

OKRES TRWAŁOŚCI

Tusze zachowują najwyższe właściwości w temperaturze pokojowej w okresie trwałości sześciu miesięcy.

STANDARDOWE OPAKOWANIE

1 kg i 5 kg

Zgodnie z naszą najlepszą wiedza przedstawione tu informacje są prawdziwe i dokładne, jednak wszystkie zalecenia lub wskazówki udzielane są bez gwarancji.