» Home

MIMAKI SCHOOL 2017 - cykl warsztatów szkoleniowych

 

Po wynalezieniu ruchomej czcionki przez Jana Gutenberga sztuka typograficzna szybko rozprzestrzeniła się w Europie. Polska była 9 krajem z kolei, do którego dotarli drukarze z Niemiec. Za pierwszego drukarza na ziemiach polskich uważany jest Kasper Straube, który przybył do Krakowa z Bawarii. Jego drukarnia funkcjonowała w latach 1473-1477. Spod jego pras wyszły cztery druki.

 

Pierwszy (jak dotąd odnaleziony) druk na ziemiach Królestwa Polskiego to kalendarz na rok 1474 (druk prawdopodobnie w 1473 r.)

 

Głównym ośrodkiem drukarstwa w tym okresie był Kraków. W XVIII wieku, w Krakowie czynnych było pięć drukarni.

 

W 2000 roku rozpoczęła się w Polsce era druku wielkoformatowego. Powstały pierwsze drukarnie w Warszawie i Gliwicach. Pierwsze urządzenia drukowały w technice solwentowej.

 

Dziś w Polsce działa kilka tysięcy drukarń wielkoformatowych, drukujących atramentami solwentowymi, UV, sublimacyjnymi, latexowymii i wodnymi.

 

Pracuje w nich kilkanaście tysięcy osób zajmujących się bezpośrednio lub pośrednio drukiem. Tymczasem możliwość kształcenia w zawodzie drukarza cyfrowego w Polsce właściwie nie istnieje... Większość pracowników drukarni wielkoformatowych poza doświadczeniem zdobytym w pracy nie posiada żadnego wykształcenia zgodnego z wykonywanym zawodem.

 

SICO Polska od 2005 roku organizuje warsztaty i szkolenia z zakresu druku wielkoformatowego i sitodruku. Wszystko także zaczęło się w Krakowie...

 

Dziś zapraszamy wszystkich, którzy profesjonalnie związali się z drukiem wielkoformatowym do wzięcia udziału w Mimaki School 2017. Wyjątkowy cykl szkoleń i wykładów dotyczących druku na tekstyliach oraz solwentowego i UV.

 

Poszerz i uporządkuj swoją wiedzę, zdobądź nowe umiejętności, sprawdź się! Wykładowcy z Polski, Niemiec, Holandii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Sześć różnych spotkań w sześciu miastach w Polsce. Wszystko zamykające się egzaminem i uroczystą galą połączoną z wieloma atrakcjami dla najlepszych w swoim zawodzie!

 

Sico Polska i japoński producent maszyn drukujących firma Mimaki mają przyjemność zaprosić wszystkich  zajmujących się drukiem wielkoformatowym do udziału w wyjątkowym cyklu szkoleniowym.

 

Mimaki School to pierwsza w Polsce inicjatywa szkoleniowa o tak szerokim zakresie skierowana do drukarzy, pracowników produkcji, grafików, handlowców oraz managerów.

 

Celem „szkoły” jest podniesienie kwalifikacji zawodowych, wymiana wiedzy i umiejętności pomiędzy drukarzami, inżynierami serwisu, producentami maszyn, oprogramowania i mediów, specjalistami z Polski i Europy, przedstawicielami mediów, świata nauki oraz sztuki. Nie mniej ważnymi celami są integracja środowiska i pokazania kierunków rozwoju branży.

 

Mimaki School rozpoczynamy na początku września w Poznaniu, potem Kraków i Wrocław oraz w październiku Łódź, Gdańsk i Warszawa. Sześć spotkań poświęconych drukowi solwentowemu, UV oraz drukowi na tekstyliach. Tematyka każdego ze spotkań będzie inna, uczestnicy mogą wziąć udział w dowolnej liczbie spotkań (ilość miejsc ograniczona).

 

Każde szkolenie kończy się egzaminem podsumowującym zdobyte umiejętności. Wszyscy otrzymają dyplomy ukończenia kursu wraz z podaną ilością uzyskanych punktów, najlepsi otrzymają zaproszenie do uczestnictwa w Gali Mimaki School oraz nagrody!

 

Gala odbędzie się w Poznaniu 26 października. Będzie to szczególne spotkanie „najlepszych z najlepszych”, połączone z egzaminem, po którym zostaną wyłonieni najlepsi drukarze w Polsce, laureaci Mimaki School! 

 

Gala Mimaki School to wiele atrakcji dla najlepszych, min. szkoła bezpiecznej jazdy Mercedesa, występy kabaretu, uroczysty bankiet i wiele nagród ufundowanych przez organizatorów i sponsorów.

 

Mimaki School Poznań

 

Szkolenie pierwsze – druk solventowy.                

 

1.      Rodzaje maszyn solwentowych. Mimaki Holandia

2.      Budowa plotera solwentowego. Mimaki Holandia

3.      Podstawowe czynności obsługowe w druku solwentowym. Sico Polska

4.      Podłoża do druku solwentowego. Jakie właściwości powinien mieć  dobry materiał do druku. MacTac Polska

5.       Najpopularniejsze media w druku solwentowym. MacTac Polska

6.        Ile kosztuje druk? Jak przygotowywać kalkulacje i budować oferty, Jak rozmawiać z klientami? Sico Polska

 

 Plan dnia

 

  9.30 - 10.00   Rejestracja uczestników

10.00 - 12.15   Pierwszy blok wykładowy

12.30 - 14.30   Drugi blok wykładowy

14.30 - 15.00   Lunch

15.30 - 16.00   Test zaliczeniowy

16.00 - 16.30   Ogłoszenie wyników

 

 

W Poznaniu do dyspozycji uczestników będą urządzenia: Mimaki CJV300 - ploter drukująco - tnący drukujący atramentami solventowymi, Mimaki UJF 3042

Mk II EX - mała drukarka UV, Prasa termotransferowa Poli Tape. Odbędą się pokazy druku na foliach MacTac, foliach do termotransferu oraz gadżetach reklamowych.

 

 

Mimaki School zasady uczestnictwa

 

1. Uczestnictwo w Mimaki School wymaga rejestracji. Rejestracji można dokonać za pośrednictwem strony internetowej www.mimakischool.pl, strony www.sico.pl, oraz poprzez dostarczenie do Sico Polska wypełnionego formularza rejestracyjnego za pośrednictwem e-maila, fax’u lub osobiście.

 

2. Udział w Mimaki School jest płatny, koszt to 100 zł/netto od osoby za jedno szkolenie (jedno miasto). Płatność na podstawie fv wystawionej przez Sico Polska. Wpłat należy dokonać do dnia poprzedzającego spotkanie.

 

3. Ilość miejsc w poszczególnych szkoleniach (miastach) jest ograniczona. Gwarancją uczestnictwa jest potwierdzona wpłata. Po wyczerpaniu limitu miejsc zgłoszenia nie będą przyjmowane.

 

4. Z jednej firmy mogą wziąć udział maksymalnie dwie osoby, każda z osób może wziąć udział w dowolnej ilości szkoleń.

 

5. Test zaliczeniowy sesji szkoleniowej będzie testem wielokrotnego wyboru.

 

6. Każdy z uczestników, który weźmie udział w teście, otrzyma dyplom ukończenia szkolenia z podaną ilością otrzymanych punktów.

 

7. Osoby, które uzyskają najwyższą ilość punktów w teście zaliczeniowym otrzymają zaproszenie do uczestnictwa w Gali Mimaki School połączonej z testem dla „najlepszych z najlepszych”. Na gali zostanie wyłoniony najlepszy drukarz Mimaki School. 

 

8. Uczestnicy Mimaki School otrzymają dostęp do materiałów szkoleniowych oraz pakiet materiałów oraz gadżetów Mimaki School.

 

9. W trakcie szkolenia organizator zapewnia napoje oraz lunch.

 

10. Najlepsi uczestnicy szkolenia otrzymają nagrody, min. weekend z Mercedesem. 

 

 

Mimaki School Poznań, 7 września 2017r.

Poznański Park Naukowo – Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań.

Budynek H, sala konferencyjna H154. Parking znajduje się w sąsiedztwie budynku H.


Zgłoszenia proszę przesyłać na adres : mimakischool@sico.plCzytaj także:

Zapraszamy na targi RemaDays 2019

22.01.2019

Jak co roku obecni na targach RemaDays ! Hala F, stoisko 07

czytaj więcej

Premiera kalendarza SICO na 2019.

10.01.2019

Zapytaj handlowca o nasz najnowszy kalendarz na 2019r.

czytaj więcej

Artlab.pl - stawiamy na wielki format !

09.01.2019

Zapraszamy do lektury artykułu  w magazynie Visual Communication.

czytaj więcej

Noworoczne życzenia na 2019r.

28.12.2018

Wszystkim naszym partnerom biznesowym...

czytaj więcej

SICO Polska Diamentem 2019r. wg miesięcznika Forbes

27.12.2018

Koniec roku, a tu taka niespodzianka!

Jest nam szalenie miło podzielić się informacją jaka spłynęła do nas od redakcji miesięcznika Forbes.

czytaj więcej

Wesołych Świąt od SICO Team!

18.12.2018

Radosnych i spokojnych....

czytaj więcej

Świąteczna okazja na UCJV150-160

06.12.2018

Świąteczna cena na 2 ostatnie sztuki!

czytaj więcej

SICO Team dla Szlachetniej Paczki!

06.12.2018

SICO Team wybrało rodzinkę, której pomoże!

czytaj więcej

Zapraszamy na targi Fast Textile 2018!

14.11.2018

Absolutna PREMIERA na naszym stoisku! Przemysłowy druk sublimacyjny!

czytaj więcej

Jesteśmy na Warsaw Industry Week

05.11.2018

Serdecznie zapraszamy!
hala F
stoisko 414

czytaj więcej

Atramenty sublimacyjne Mimaki z certyfikatem Oeko-tex!

24.10.2018

Atramenty sublimacyjne Mimaki z certyfikatem Oeko-tex!

czytaj więcej