» Home

MIMAKI SCHOOL 2017 - cykl warsztatów szkoleniowych

 

Po wynalezieniu ruchomej czcionki przez Jana Gutenberga sztuka typograficzna szybko rozprzestrzeniła się w Europie. Polska była 9 krajem z kolei, do którego dotarli drukarze z Niemiec. Za pierwszego drukarza na ziemiach polskich uważany jest Kasper Straube, który przybył do Krakowa z Bawarii. Jego drukarnia funkcjonowała w latach 1473-1477. Spod jego pras wyszły cztery druki.

 

Pierwszy (jak dotąd odnaleziony) druk na ziemiach Królestwa Polskiego to kalendarz na rok 1474 (druk prawdopodobnie w 1473 r.)

 

Głównym ośrodkiem drukarstwa w tym okresie był Kraków. W XVIII wieku, w Krakowie czynnych było pięć drukarni.

 

W 2000 roku rozpoczęła się w Polsce era druku wielkoformatowego. Powstały pierwsze drukarnie w Warszawie i Gliwicach. Pierwsze urządzenia drukowały w technice solwentowej.

 

Dziś w Polsce działa kilka tysięcy drukarń wielkoformatowych, drukujących atramentami solwentowymi, UV, sublimacyjnymi, latexowymii i wodnymi.

 

Pracuje w nich kilkanaście tysięcy osób zajmujących się bezpośrednio lub pośrednio drukiem. Tymczasem możliwość kształcenia w zawodzie drukarza cyfrowego w Polsce właściwie nie istnieje... Większość pracowników drukarni wielkoformatowych poza doświadczeniem zdobytym w pracy nie posiada żadnego wykształcenia zgodnego z wykonywanym zawodem.

 

SICO Polska od 2005 roku organizuje warsztaty i szkolenia z zakresu druku wielkoformatowego i sitodruku. Wszystko także zaczęło się w Krakowie...

 

Dziś zapraszamy wszystkich, którzy profesjonalnie związali się z drukiem wielkoformatowym do wzięcia udziału w Mimaki School 2017. Wyjątkowy cykl szkoleń i wykładów dotyczących druku na tekstyliach oraz solwentowego i UV.

 

Poszerz i uporządkuj swoją wiedzę, zdobądź nowe umiejętności, sprawdź się! Wykładowcy z Polski, Niemiec, Holandii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Sześć różnych spotkań w sześciu miastach w Polsce. Wszystko zamykające się egzaminem i uroczystą galą połączoną z wieloma atrakcjami dla najlepszych w swoim zawodzie!

 

Sico Polska i japoński producent maszyn drukujących firma Mimaki mają przyjemność zaprosić wszystkich  zajmujących się drukiem wielkoformatowym do udziału w wyjątkowym cyklu szkoleniowym.

 

Mimaki School to pierwsza w Polsce inicjatywa szkoleniowa o tak szerokim zakresie skierowana do drukarzy, pracowników produkcji, grafików, handlowców oraz managerów.

 

Celem „szkoły” jest podniesienie kwalifikacji zawodowych, wymiana wiedzy i umiejętności pomiędzy drukarzami, inżynierami serwisu, producentami maszyn, oprogramowania i mediów, specjalistami z Polski i Europy, przedstawicielami mediów, świata nauki oraz sztuki. Nie mniej ważnymi celami są integracja środowiska i pokazania kierunków rozwoju branży.

 

Mimaki School rozpoczynamy na początku września w Poznaniu, potem Kraków i Wrocław oraz w październiku Łódź, Gdańsk i Warszawa. Sześć spotkań poświęconych drukowi solwentowemu, UV oraz drukowi na tekstyliach. Tematyka każdego ze spotkań będzie inna, uczestnicy mogą wziąć udział w dowolnej liczbie spotkań (ilość miejsc ograniczona).

 

Każde szkolenie kończy się egzaminem podsumowującym zdobyte umiejętności. Wszyscy otrzymają dyplomy ukończenia kursu wraz z podaną ilością uzyskanych punktów, najlepsi otrzymają zaproszenie do uczestnictwa w Gali Mimaki School oraz nagrody!

 

Gala odbędzie się w Poznaniu 26 października. Będzie to szczególne spotkanie „najlepszych z najlepszych”, połączone z egzaminem, po którym zostaną wyłonieni najlepsi drukarze w Polsce, laureaci Mimaki School! 

 

Gala Mimaki School to wiele atrakcji dla najlepszych, min. szkoła bezpiecznej jazdy Mercedesa, występy kabaretu, uroczysty bankiet i wiele nagród ufundowanych przez organizatorów i sponsorów.

 

Mimaki School Poznań

 

Szkolenie pierwsze – druk solventowy.                

 

1.      Rodzaje maszyn solwentowych. Mimaki Holandia

2.      Budowa plotera solwentowego. Mimaki Holandia

3.      Podstawowe czynności obsługowe w druku solwentowym. Sico Polska

4.      Podłoża do druku solwentowego. Jakie właściwości powinien mieć  dobry materiał do druku. MacTac Polska

5.       Najpopularniejsze media w druku solwentowym. MacTac Polska

6.        Ile kosztuje druk? Jak przygotowywać kalkulacje i budować oferty, Jak rozmawiać z klientami? Sico Polska

 

 Plan dnia

 

  9.30 - 10.00   Rejestracja uczestników

10.00 - 12.15   Pierwszy blok wykładowy

12.30 - 14.30   Drugi blok wykładowy

14.30 - 15.00   Lunch

15.30 - 16.00   Test zaliczeniowy

16.00 - 16.30   Ogłoszenie wyników

 

 

W Poznaniu do dyspozycji uczestników będą urządzenia: Mimaki CJV300 - ploter drukująco - tnący drukujący atramentami solventowymi, Mimaki UJF 3042

Mk II EX - mała drukarka UV, Prasa termotransferowa Poli Tape. Odbędą się pokazy druku na foliach MacTac, foliach do termotransferu oraz gadżetach reklamowych.

 

 

Mimaki School zasady uczestnictwa

 

1. Uczestnictwo w Mimaki School wymaga rejestracji. Rejestracji można dokonać za pośrednictwem strony internetowej www.mimakischool.pl, strony www.sico.pl, oraz poprzez dostarczenie do Sico Polska wypełnionego formularza rejestracyjnego za pośrednictwem e-maila, fax’u lub osobiście.

 

2. Udział w Mimaki School jest płatny, koszt to 100 zł/netto od osoby za jedno szkolenie (jedno miasto). Płatność na podstawie fv wystawionej przez Sico Polska. Wpłat należy dokonać do dnia poprzedzającego spotkanie.

 

3. Ilość miejsc w poszczególnych szkoleniach (miastach) jest ograniczona. Gwarancją uczestnictwa jest potwierdzona wpłata. Po wyczerpaniu limitu miejsc zgłoszenia nie będą przyjmowane.

 

4. Z jednej firmy mogą wziąć udział maksymalnie dwie osoby, każda z osób może wziąć udział w dowolnej ilości szkoleń.

 

5. Test zaliczeniowy sesji szkoleniowej będzie testem wielokrotnego wyboru.

 

6. Każdy z uczestników, który weźmie udział w teście, otrzyma dyplom ukończenia szkolenia z podaną ilością otrzymanych punktów.

 

7. Osoby, które uzyskają najwyższą ilość punktów w teście zaliczeniowym otrzymają zaproszenie do uczestnictwa w Gali Mimaki School połączonej z testem dla „najlepszych z najlepszych”. Na gali zostanie wyłoniony najlepszy drukarz Mimaki School. 

 

8. Uczestnicy Mimaki School otrzymają dostęp do materiałów szkoleniowych oraz pakiet materiałów oraz gadżetów Mimaki School.

 

9. W trakcie szkolenia organizator zapewnia napoje oraz lunch.

 

10. Najlepsi uczestnicy szkolenia otrzymają nagrody, min. weekend z Mercedesem. 

 

 

Mimaki School Poznań, 7 września 2017r.

Poznański Park Naukowo – Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań.

Budynek H, sala konferencyjna H154. Parking znajduje się w sąsiedztwie budynku H.


Zgłoszenia proszę przesyłać na adres : mimakischool@sico.plCzytaj także:

Glamur! - folie lustrzane Macal do druku i cięcia

16.10.2018

MACal 1169 i 1179 Print & Cut to dwustronne lustrzane folie do druku i cięcia!

czytaj więcej

Osiemnastka!

03.10.2018

Wkraczamy w dorosłość. 

czytaj więcej

Przedłużamy promocję LAST MINUTE Mimaki JV 150-160

26.09.2018

Przedłużamy promocję do końca października!

czytaj więcej

Jedną kupujesz, drugą zyskujesz Mimaki JFX 200- UCJV150

20.09.2018

Okazja by wyposażyć  drukarnię w kompleksową technologie druku UV!

czytaj więcej

Mimaki TS55-1800 (r)ewolucja w druku na tekstyliach

18.09.2018

Nowa drukarka Mimaki TS55-1800 to początek następnej (r)ewolucji w druku na tekstyliach!

czytaj więcej

Sico Printing Academy 2018 w Krakowie

13.09.2018

Zapraszamy do Szkoły Druku Wielkoformotowego i Sitodruku w Krakowie 

czytaj więcej

HANZAFLEX- baner na wybory 2018

04.09.2018

HANZAFLEX to linia materiałów PCW przeznaczona do cyfrowego druku solwentowego.

czytaj więcej

LUS - 200 atrament elastyczny LED UV

21.08.2018

Wysoka elastyczność po utrwaleniu sprawia, że...

czytaj więcej

Folie polimerowe MacTac seria 9000

26.07.2018

Seria JT i LF 9000 obejmuje trzy typy mediów – folie polimerowe premium, pośrednie i ekonomiczne oraz media do laminacji.

czytaj więcej

Atramenty sublimacyjne Elvajet Swift wkraczają do gry!

15.06.2018

Najbardziej wydajne ekonomiczne atramenty sublimacyjne.

czytaj więcej